İspanya’da binden fazla dondurulmuş hayvan ele geçirildi

İspanya’nın Valencia şehrinde düzenlenen operasyonla bir işadamına ilişkin piyasa kıymeti 29 milyon euro olan bin 90 tane dondurulmuş hayvan ele geçirildi. Yetkililer, 400’den fazla hayvanın koruma altındaki türlere ilişkin bulunduğunu bildirdi.

İspanya’nın Valencia şehrine bağlı Betera nahiyesinde Sivil Muhafızları tarafınca meydana getirilen operasyonda iki ayrı depoda toplam bin 90 tane dondurulmuş hayvan ele geçirildi. Söz mevzusu hayvanlardan 405’inin ise koruma altındaki türlere ilişkin olduğu bildirildi. Yetkililer, bir işadamına ilişkin olduğu tespit edilen dondurulmuş hayvan koleksiyonunun toplam değerinin 29 milyon euro bulunduğunu deklare etti.

Operasyon ile İspanya tarihinde koruma altındaki türlere ilişkin en büyük dondurulmuş hayvan koleksiyonunun ele geçirildiği bildirildi. Ele geçirilen hayvanlar içinde nesli tükenmiş olan kıvrık boynuzlu Oriks ile nesli tükenme tehlikesi altında olan Addaks ve Bengal kaplanı bulunmuş olduğu açıklandı. Ele geçirilen öteki dondurulmuş hayvanlar içinde çita, leopar, aslan, vaşak, kutup ayısı, kar leoparı, beyaz gergedanın yanı sıra 198 tane fildişi de bulunuyor.

İspanya Sivil Muhafızları operasyon sonucunda iki kişinin tutuklanarak haklarında kaçakçılık ve naturel yaşamın korunmasına karşı kabahat işleme şüphesiyle soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.