İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Mahmut Ustaosmanoğlunun vefat haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu toplumsal medya hesabından duyurdu. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu yapmış olduğu paylaşımda, Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Tanrı’a vasıl oldular ifadelerini kullandı.

Ustaosmanoğlunun cenazesi 24 Haziran Cuma günü (yarın) Cuma namazını müteakip Fatih Camiinden kaldırılacak.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

1929 senesinde Trabzonda dünyaya gelen, Mahmut Ustaosmanoğlu, 1954 senesinde İsmailağa Camiinde imamlık görevine başladı ve bu görevini 1996 senesinde emekli olana kadar sürdürdü.

İlk evliliğini 1945 senesinde hemen hemen 16 yaşlarındayken teyzesinin kızı Zehra Ustaosmanoğlu ile gerçekleştiren Mahmut Ustaosmanoğlu, ilk eşinin vefatının peşinden Müşerref Ustaosmanoğlu ile evliliğe ilk adımını attı. Ustaosmanoğlu, biri kız olmak suretiyle 3 çocuk babasıdır. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlunun yetiştirdiği talebeleri içinde Cübbeli Ahmet Hoca olarak malum Ahmet Mahmut Meşhur de vardır.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.