İşinden istifa edip, mal varlığını sattıktan sonra cinayeti işlemiş

Erzurum’da 4 gün ilkin eski kocası tarafınca öldürülen anne ve kızı bugün son yolculuğuna uğurlandı. Eski eşini ve kızını bıçaklayarak öldüren cani kocanın cinayeti düşündüğü ortaya çıktı.

İşinden istifa edip, mal varlığını sattıktan sonra cinayeti işlemiş

Palandöken ilçesi Yıldızkent semtinde meydana gelen vakada, ESKİ Genel Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Erdal K. (51), boşandığı eşi Ayşe İşlek (46) ile kızı Tuba K.’yı (30) 22 Mart tarihinde bıçaklayarak öldürdü.

4 GÜN SONRA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Çifte cinayetin peşinden kaçan Erdal K., dün akşam Erzurum Güvenlik Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu. Erdal K.’nın 4 gün ilkin işlediği çifte cinayeti itiraf etmesinin peşinden polis söz mevzusu eve gitti.

Ayşe İşlek ve Tuba K.’nın cesetleri, cumhuriyet savcısının incelemesinden sonrasında otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Meydana getirilen işlemlerin peşinden anne ve kızı bugün ikindi namazını müteakip Yıldız Camii’nde kılınan cenaze namazının peşinden Abdurrahman Gazi Mezarlığı’na defnedildi.


“BOŞANDIĞI HALDE RAHAT BIRAKMADI KARDEŞİMİ”

Cenazede konuşan Ayşe İşlek’in kardeşi Kadir İşlek, “Acımız büyük. Ablam ve yeğenimi 4 gün ilkin katledip dün de teslim olmuş. Öyleki haberimiz oldu bizim de. Şiddetin büyüğünü görüyorlardı. Boşandığı halde rahat bırakmadı kız kardeşimi ve yeğenimi. 3 evladı var. Acımız oldukça büyük” dedi.

“CİNAYETTEN SONRA EVDE BEKLEMİŞ”

Cinayetin planlı bulunduğunu ifade eden İşlek, “Anladığımız kadarıyla planlı olmuş bu katliam. 12 gün ilkin çekilme ediyor.  Mal varlığını devretmiş, bazı bölgelere olan borçlarını kapatmış, ‘Tekrar beni göremeyeceksiniz’ demiş. En sonunda da kardeşimi ve yeğenimi canice katlediyor. Eve gidiyor camları açıyor, cesetler kokmuş, o şekilde evi havalandırıyor. Bazı komşular evin camlarını açık görmüş.” diye konuştu. (İHA)

Evlendiğinden beri şiddet görüyordu, bugün cani kocası tarafından öldürüldü İlginizi Çekebilir Evlendiğinden beri sertlik görüyordu, bugün cani kocası tarafınca öldürüldü

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.