İngilizler, savaşmak için Ukrayna’nın Londra Büyükelçiliğine başvurdu

Ukrayna, geçtiğimiz günlerde Rusya’ya karşı savaşması için yabancılardan oluşan bir askeri birlik kuracağını duyurmuş, 52 ülkeden 20 bine yakın kişinin bu birliğe katılmak için başvurduğunu açıklamıştı. İngiltere’nin başkenti Londra’da İngilizler, Rusya’ya karşı Ukrayna ordusu saflarında savaşmak için Ukrayna Büyükelçiliğine gelmiş olarak başvuruda bulunmuş oldu. Ukrayna Büyükelçiliği önüne gelen birçok değişik meslek grubundan İngiliz, başvurularıyla ilgili data aldıktan sonrasında büyükelçilik binasından ayrıldı.

AVRUPALILAR OLARAK BİR ADIM ATMAMIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM

Eskiden yakın koruma olan bir İngiliz vatandaşı, ”Bugün buraya Ukrayna askeri birliklerine katılmak için data almaya geldim. Askeri bir geçmişim yok fakat ABD’de yakın koruma olarak vazife yaptım. Bu özelliğimin Ukrayna ordusu için bir avantaj olabileceğini umuyorum. Bu mevzu hakkında aile bireylerim yada arkadaşlarıma bahsetmedim. Esasen aile ilişkileri oldukca iyi olan birisi değilim. Bu olayın herkesi etkilediğini düşünüyorum. İnançlı biri olarak oralarda olan vakaları her gün takip ediyorum ve ciddi anlamda fena bulunduğunu hissediyorum. Avrupalılar olarak bir adım atmamız gerektiğine inanıyorum. Gerek askeri anlamda gerek ise başka yollarla yardım edilebilir” dedi.

HASTANEYE YAPILAN SALDIRI ASKERİYEYE KATILMAMDA BÜYÜK ETKİSİ OLDU

Büyükelçilik binasına gelen 61 yaşındaki eski askeri personel olan John Deverall ise, “Bugün burada askeri birliğe katılmak için ihtimalleri öğrenmek için geldim. Askeri birliklere katılmaya geçen hafta karar verdim. Bilhassa oradaki hastaneye meydana getirilen hücum benim için askeriyeye katılmamda büyük tesiri oldu. 18 senelik askeri tecrübemin bu anlamda iyi mi bir tesir sağlayacağını merak ediyorum. İşlerimi ve bana bağlı çalışan insanların düzenini ayarlayabilirsem en kısa vakit da katılmayı isterim. Şu an da medikal teknoloji üstüne çalışıyorum. Bu yaşananlar ise tamamen Hümanist olmakla ilgili. Doğal ki hem de Rusya ve Ukrayna arasındaki zamanı anlaşmazlıklar da bugün bu duruma gelmesine niçin oldu” ifadelerini kullandı.

DAHA ÇOK İNSANIN BİR ŞEYLER YAPMASI LAZIM

Sabah saatlerinde büyükelçilik önüne gelen 31 yaşındaki boya ustası Dan Hodson, daha oldukca insanoğlunun bayanlar ve çocuklar için savaşım vermesi icap ettiğini vurgulayarak, “İlk günden itibaren oldukca eleştiri ve mühim süreç bulunduğunu görebiliyoruz. Hastalara, küçüklere, hanımefendilere ve desteğe muhtaç olan insanlara yardım etmemiz icap ettiğini düşünüyorum. Buraya da bu mevzu ile ilgili data almaya geldim. Askeri olarak eğer bir eğitim verilecekse bunu seve seve yaparım. Bildiğiniz gibi yangın alarmı sistemini denetlemek oldukca zor olmasa gerek doğal olarak ki birazcık eğitim destek oluyor. Çevrenizde iyi insanoğlu olduğu sürece sorun olmayacak. Ailemin gideceğimden, de haberi var. Her aile bireyinin söyleyeceği benzer biçimde bir tek dikkatli olmam icap ettiğini söylediler“ dedi.

UKRAYNADA SAVAŞMAK İSTEYENLERE 2 BİN DOLAR

ABD merkezli askeri güvenlik şirketi Silent Professionals, Rusya’nın saldırılarının devam etmiş olduğu Ukrayna’da savaşmak suretiyle günlük 2 bin dolar karşılığı paralı asker ilanı paylaşmıştı. Gösterilen iş ilanında, “Ukraynadaki aileleri giderek şiddetlenen çatışmadan kurtarmaya destek olmak için günlük 2 bin dolar ücret karşılığı Ukraynaya gitmeye istekli ve birden fazla dil bilen eski askerler aranmaktadır” ifadelerine yer verilmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir