İnce’den liderlere canlı yayın çağrısı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Urla İlçe Başkanlığı açılışı ve bir takım ziyaret için İzmir’e geldi. Urla meydanında halka seslenen İnce, iktidara yüklendi. İnce şunları dile getirdi:

*Cumhuriyetimizi 100. yılına yaklaşırken derin problemler yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir üniversitenin önünden geçiyorum, kantine girdim ufaklıklara sormuş oldum. En büyük probleminiz nedir?

*Ben bu ülkede senelerce öğretmenlik, milletvekilliği yaptım hayatımda ilk kez üniversite kantininde değişik bir şey duydum. Çocuklar bana beslenme problemi yaşıyoruz dediler. Ulaşım problemi, tiyatroya, beyazperdeye gidemiyoruz, kitap alamıyoruz bu tarz şeyleri duyuyordum.

*İlk kez beslenemiyoruz dedi çocuklar. Türkiye’nin önünde besin, su, enerji, zelzele problemi var. İnsanlar domates, biber, patlıcandan başka bir şey konuşmuyor artık. 20 yıl sonrasında Türkiye’yi bu noktaya getirdiler.

image small

GIDA FİYATLARI DÜNYADA YÜZDE 29 TÜRKİYE’DE YÜZDE 90 ARTMIŞ

*AB’de, ABD’de enflasyon senelik yüzde 7 bizde aylık yüzde 7. Dünyada besin tutarları son bir yılda yüzde 29 artmış; Türkiye’de yüzde 90 artmış. Kısaca mesele üç ise biri küresel ölçekli, ikisi fena yönetimden kaynaklanıyor. Önümüzdeki dönem bu tarz şeyleri hep beraber yollayacağız. Türkiye’nin huzura, üretime ihtiyacı var.

*Öğretmenlerin atanmaya ihtiyacı var, öğrencilerin öğretmenlere ihtiyacı var. Türkiye’nin namuslu, dürüst, liyakatli, işini bilen, cumhuriyetin kurucu değerlerine yürekten bağlı bir yönetime ihtiyacı var onun için yollardayız. Bunu hep beraber başaracağız.

SU PROBLEMİ GELECEK

*Biz yalnız bugünü değil, gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünen bir yönetim olacağız.

*Ülkenin 10 yıl sonrasında ciddi bir su problemi gelecek karşımıza onun için Kanal İstanbul benzer biçimde düşsel projelere değil, Türkiye’nin su problemini 81 vilayette çözecek ciddi projelere gerekseme var. Bunu konuşacağız.

*Beslenmeyi, üretimi konuşacağız. Ukrayna’dan Rusya’dan gelecek ayçiçek yağı gemilerini, buğday gemilerini beklemeyeceğiz. Kendimiz üreteceğiz. Bunu başaracağız.

BU KÖTÜ YÖNETİM TÜRKİYE’Yİ UÇURUMUN KENARINA GETİRDİ

*Enerjide Türkiye yüzde 70 dışa bağımlı. Türkiye bir güneş cenneti fakat ne yazık ki güneşten yararlanamıyoruz. Güneş enerji potansiyelimiz yüzde 130.

*Kısaca adam benzer biçimde kullansak 130 üreteceğiz, 100 kullanacağız 30’unu da satacağız. Fakat bu akılsız yönetim, bu haramzadeler Türkiye’yi bir uçurumun kenarına getirdiler. Şimdi biz bu ülkeyi uçurumun kenarındaki yıkık dökük bir ülke yapmayacağız. Huzuru hep beraber getireceğiz bu ülkeye.

İSTEDİKLERİ KANALDA İSTEDİKLERİ SAATTE BEN ORADA OLACAĞIM

*Soğan deposu basarak, stokçular diyerek, marketleri tehdit ederek bu işler çözülmez. Kökünden başlayacaksın. Sivri sineklerin ağzına ilaç dökerek sivri sinekleri öldüremezsin, bataklığı kurutmalısın.

*Urla’dan tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Memleket Partisi Genel Başkanı olarak ben hazırım, hangi siyasal parti genel başkanı tartışmak istiyorsa istedikleri kanalda istedikleri saatte ben orada olacağım bunu tartışalım.

GÜCÜNÜ MİLLETEN ALACAKSIN

*Yandaş gazetecilerle bu iş olmaz. Televizyonlara bakıyorum. Yandaş gazeteciler çıkmış biri iktidar yanlısı, biri karşıcılık yanlısı. Siz gücünüzü nereden alıyorsunuz? Gücü milletten alacaksın.

*Seçilmişler, siyasiler tartışacak. Bir siyasal partinin hedefi nedir iktidar olmaktır. Partinin de bir numaralı adamı kimdir genel başkanıdır. O süre genel başkan aday olacak öteki adaylarla da karşılıklı milletin gözü önünde sorunları tartışacak. Onun için diyoruz ki biz, kim gelecekse karşıma buyursun gelsin. İster teker teker, ister hepsi birden.

ESADLA NİYE BARIŞ MIYORSUN?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğana dış siyaset üstünden yüklenen İnce, şunları söylemiş oldu;

*Türkiye’de milyonlarca sığınmacı var, göçmen, sığınmacı var. Yasadışı olanlar var, kaçak olanlar var. Van’dan girmek özgür, Çanakkale’den çıkmak yasak. Ülkeye bak ülkeye, sınırlar kevgire dönmüş. Darbeci diyordu, Sisi’yle barıştı.

*Birleşik Arap Emirlikleri’yle 15 Temmuz’u finanse ettiler diyordu, barıştı. Ey Macron diyordu, Fransa’yla barıştı. Rusya askerlerimizi şehit etti. Putin’le barıştı. Trump ekonomini mahvederim diyordu, ABD’yla barıştı.

*Beraberce barıştın. Barışma demiyorum doğal ki sulh. Esad’la niye barışmıyorsun onu anlamıyorum. Söz veriyorum size Cumhurbaşkanı seçildiğimde ilk işim Esad’ı aramak olacak. Şam’a büyükelçi atacağım. Masaya yatıracağız ve Suriyelileri yollayacağız bu kadar kolay.

ONLAR 1 MİTİNG YAPIYORSA BİZ 10 MİTİNG YAPACAĞIZ

*Fakat bizim Memleket Partisi olarak bir zaafımız var. Eksiğimiz var. Eksiğimiz şu. Biz gönüllülerle yürüyoruz. Bizde gömü parası yok. Seçim döneminde o siyasal partilere hazineden trilyonlarca lira para verilecek bizde para olmayacak.

*Peki biz bu para işini iyi mi çözeceğiz. Onlar günde bir miting yapıyorsa biz 10 mitin yapacağız. Onlar günde 1 vilayete gidiyorsa biz 5 vilayete gideceğiz. Tv onlarda, gömü parası onlarda, gazeteler onlarda, belediyeler onlarda fakat ikimiz de millet beraber olacağız, sokaklarda buluşacağız.

*Umutlarınızı yeşertin. Bu ülkede her şey var. Avrupa’nın en genç nüfusu bizde, madenimiz var, ovalarımız var. Kısaca helva var, un var, şeker var, ateş var. Usta fena yalnız. Ustayı değiştireceğiz çaresi yok.

ÖĞRENCİNİN KREDİ BORÇUNA NEDEN FAİZ UYGULUYORSUN

*Gençler fazlaca iyi biliyorum siz özgürlük istiyorsunuz. Eleştirmek istiyorsunuz. Kapınıza polis dayansın istemiyorsunuz. Size söz veriyorum gülmece yapacaksınız siyasetçilerle. Ben sizin gülmece gücünüze, aklınıza güveniyorum. Sizin için girişimci destekleri açacağız, kontakt vergisini kaldıracağız.

*Sizi cemaatlerin yurtlarına mahkum etmeyeceğiz. Okulu bitirdin iş bulamadın. İş bulana kadar kredi almaya devam edeceksin. 26 bin lira kredi almış çocuk, krediyi 64 bin lira olarak geri ödüyor. Hani nas vardı.

*Çiftçinin, öğrencinin borcuna niçin faiz uyguluyorsun. Nas var diye bir de yalan söylüyor. Asla moralinizi bozmayın. Önümüzdeki seçimde çoğumuz görevimizi yapacağız. Ben inanıyorum bu sefer Abbas yolcu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir