İmamoğlu’ndan öğrenci indirimi hakkında açıklama: Veto edeceğim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB Meclisi’nde 2021 yılı etkinlik raporunu sunarken meclisten yeni geçen indirim sonucu hakkında konuştu. İmamoğlu şunları söylemiş oldu:

* Talebe indirimi yapacağız dedik seçimden ilkin. Mazot 6 lirayken, 85 liraya öğrenciye sattığınız kartı, 40 liraya indirdik. Mazot 20 lira olmuş. Şu anda talebe kartı 109 liraya çıktı son zamla.

* Diyorsunuz ki; ‘78 liraya sat. O vakit sattığın 85 liradan daha ucuza sat.’ Bana popülizmden bahseden arkadaşa diyorum ki; Tanrı akıl versin. Kendi çocuklarınıza gidin, anlatın bunu; size gülerler. Deyin ki; ‘Ey evladım, sevgili kızım, sevgili oğlum. Üniversiteye gidiyorsun. Liseye gidiyorsun. O vakit ortaokula gidiyordun.

TABİİ Kİ VETO EDECEĞİM

* Ben sana o vakit, bu kartı 85 liraya satıyordum. Bu dost var ya bu Ekrem İmamoğlu, bunu 40 lira yapmış oldu. Ya o vakit da mazot 6 liraydı. Hatta biz gezmeye gidiyoruz ya, otomobilimiz o vakit 200 liraya doluyordu. Şu anda 600-700 liraya doluyor. Bu adam kalkmış, bir de bunun üzerine yüzde 40 zam yapmış, olmuş 109 lira. Biz, onu 78 liraya indireceğiz.’ Sana ne der biliyor musun? ‘Ya baba, anne sen ilkin git arabana koyduğun mazotun fiyatını indir’ der.

* 4 katına çıkartmışsınız bunu, bir de adama gidip, ‘Bunu 78 lira yap’ diyorsunuz. Tüm gençler size güler. Samimiyetsizliğinizi bilir, görür. Evlatlarınıza, çocuklarınıza anlatamazsınız. Doğal ki veto edeceğim. Siz hizmet mi yapmak istiyorsunuz? Gençlere destek mı olmak istiyorsunuz? Bursları 2 katına çıkartın. Talebe evlerinde elektriği yüzde 40 indirin.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.