İmamoğlu Erdoğan’a yanıt verdi: Allah’ım bizleri iftiralardan ve iftiracılardan koru

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyaretinin dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İBBde toplumsal hizmet uzmanı olarak vazife meydana getiren ve 6 yıl ilkin PKKlı teröristlerle silahlı fotoğraf çektirmiş olduğu iddiasıyla dün tutuklanan Şafak D. hakkında sorulan soruya İstanbul Büyükşehir Belediyesi de inanırım yargı önünde bunun hesabını verecektir diyerek yanıtladı.

MAŞALLAH YANİ, BAKSANIZA

Erdoğanın bu sözlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplumsal medya hesabından şu cevabı verdi:

Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Açık ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist soruşturma” işini de bizlere havale etmiş. İBB’ye itimatı için kendisine teşekkürler.

Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları soruşturma görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor.

Ilkin “terörist” yakalamak için niçin 8 gün beklenip, şov yaparak soruşturma yapıldığının izahını isteyin. Peşinden da tıpkı MOBESE servisi şeklinde bu görüntülerin de Güvenlik’ten yandaş gazetecilere iyi mi servis edildiğini sorgulayın.

Maşallah şu demek oluyor ki baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının aslolan işi günü ulaştığında bu mevzular olacaktır. Allahım kutsal Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftiracılardan koru.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan uçakta Şafak Dnin tutuklanması ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında şunları söylemişti:

Her şeyden ilkin doğal olarak bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bunun hesabını vermesi lazım. Niçin bu şekilde bir teröristi istihdam etmiş olduğu, niçin teröristlerin müracaat etmiş olduğu kapı olduğu ve niçin onlara mali imkanlar sağlandığı sorularının cevabının verilmesi lazım.

Elbet seçim öncesi verilmiş sözler var. PKKnın uzantısı konumundaki partiye verilen sözler var. Bundan sonraki süreç de doğal olarak bilhassa yargının sürecidir. Yargı da aslına bakarsanız gereğini yapmış olacaktır, ben o şekilde inanıyorum, o şekilde de olması lazım. Zira, Türkiye bir hukuk devletidir. Bu hukuk devletinde de devletin kurumlarının içinde bu tür teröristlerin iş bulması ve bu teröristlerin oralarda belli makamları elde etmeleri asla kabul edilemez.

EMİNİM YARGI ÖNÜNDE HESABINI VERECEKTİR

Kısaca siz bir taraftan günahsız birçok insanı kapının önüne koyacaksınız, diğer taraftan da boşalan bölgelere bu teröristleri alıp yerleştireceksiniz. İlla boşalan yere de gerek yok, icabında bunlara aslına bakarsanız yer hazırlanabiliyor. Şu an itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi de inanırım yargı önünde bunun hesabını verecektir.

CHP, hukuksuz bulunduğunu iddia ediyor fakat şu anda bunların başlangıcında olan zat, bunların kendi elemanı. Şunu açık söyleyeyim; CHPnin de kendi belediye başkanıyla ilgili yapacağı herhangi bir şey yok, şundan dolayı o şekilde bir derdi, o şekilde bir sıkıntısı yok.

Bunlar Biz filanca yeri kaptık, dolayısıyla burada da süreci biz işletiriz mantığıyla hareket ediyorlar. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne yazık ki büyük oranda yolsuzluklarla hemhal. Gerek bütçe müzakerelerinde gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm kurumlarında bu sıkıntıları görüyoruz.

Doğal Meclisteki ağırlık partimizde olduğundan de her şey adım adım orada belli olarak ortada. Tüm belgeleriyle, detaylarıyla neyi iyi mi elde ediyorlar, neyi iyi mi birilerine peşkeş çekiyorlar, bunların hepsini oradaki Meclis Grup Başkanımız, arkadaşlarımız ispatladılar, ortaya koydular. Temenni ederim ki en başta yargı ve arkasından da halkımız ihtiyaç duyulan hesabı soracaktır. Üç yıl geçti. Üç yılda İstanbulda acaba belediyecilik adına ne yapılmış oldu, bunu hep beraber takip etmemiz lazım, görmemiz lazım.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir