İl genel meclisinde MHP’liler, AKP’lileri protesto etti

Elazığ İl Genel Meclisi Haziran ayı son toplantısında Cumhur İttifakı üyeleri içinde münakaşa yaşandı. İl Hususi İdaresi Meclis Başkanı AKPli İbrahim Şerbet, MHP Grup Başkanvekili Osman Istek’e “Boş konuşuyorsun, ortamı geriyorsun” dedi.

Görüşmede gündem maddelerinin tamamlanmasının arkasından arzu ve temenni kısmına geçildi.

CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİYORSUN

Istek ve temenniler bölümünde söz isteyen MHPli Osman Istek, AKPli Şerbete adaletli olmadığını söyleyerek, Siz orada oturan zat-ı muhteremler yansız olmak mecburiyetiniz var. Siz kürsüde adil olmak zorundasınız. Dün burada bir arkadaşımız bölgeyle ilgili bir şey söylüyor, ‘ortalığı karıştırıyorsun’ deyip söz söylüyorsunuz. Cumhur İttifakı diyorsunuz, bizim heyetimiz Elazığ’ı tek tek geziyor, Cumhur İttifakını konu alıyor. Sizin Cumhur İttifakınız bu mu? dedi.

PROVOKATÖRLÜK YAPIYORSUN

Bunun üstüne  AKP’li Şerbet, Cumhur İttifakına zarar veren sensin. Şu sebeple sen, gece burayla yazıyorsun, sabah burayla kalkıyorsun diyerek araya girdi. Istek de Şerbet’e “Provokatörlük yapıyorsun. Beni sindiremezsin, korkutamazsın diyerek tepki gösterdi.

MHPLİ DİLEK: KURUMSAL KİMLİĞİMİZE HAKARET EDİYORUZ 

Buradaki meselelerin üstüne örtmek için çaba gösteren her insanın karşısında olacağız diyen Istek, şöyleki konuştu:

* Bizim heyetimiz ilçe ilçe gezerek Cumhur İttifakını konu alıyor. Siz bizim kurumsal kimliğimize hakaret ediyorsunuz. Biz bu kadar çalışacağız, köy köy gezeceğiz Cumhur İttifakını anlatacağız. Buraya geleceğiz, sen çıkacaksın bizlere gider yapacaksın.

* Kürsüye çıkınca yanıt veriyorsunuz hakaret ediyorsunuz, provokatör diyorsunuz, Cumhur İttifakını bozuyorsunuz diyorsunuz. Ben tepki göstermiyorum. Sizi Elazığ, kamuoyuna ve siyasal parti yetkililerinize yakınma ediyorum. Biz burada ikinci derslik vatandaşmışız şeklinde işlem yapıyorsunuz bunu da divan yapıyor.

AKP’Lİ BAŞKAN ARA VERDİ, MHP’LİLER PROTESTO ETTİ

MHP’li Istek’in sözlerinin tamamlanmamasına karşın Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, meclis toplantısına ara verdi. Verilen 5 dakikalık aranın arkasından meclis toplanırken MHP grubu AKP’lileri protesto ederek toplantıya katılmadı.

BİRİLERİ BU BERABERLİĞE İSTEMİYOR

Aranın arkasından söz alan AKP Grup Başkanvekili Hanifi Coşkun ise, şu ifadeleri kullandı:

* Meclis başkanı ve divanı üç yıla aşkın bir süredir çalışıyor. Adaletli ve dürüst bir halde görevini yürütmektedir. Sadece bazı arkadaşların işine gelmeyebilir. Burada otuz kişiyiz. Devamlı bu meclisi provoke eden devamlı gerginlik çıkaran tek kişiler bellidir. Kamuoyu bu kişileri fazlaca iyi tanıyor.

* Biz AK Parti grubu olarak Cumhur İttifakına sonuna kadar saygılıyız, ve bağlıyız. Cumhur İttifakını öteki kanadı olan MHP gurubuna da ben MHP’nin yetkili organlarına saygılarımı iletirim. Hiçbir vakit AK Parti grubu olarak bu şekilde bir ayrımcılıkta yapmadık ve yapmayacağız. Sadece bazıları bu birliği bu beraberliği doğrusu istemiyor.

* Devamlı kargaşa devamlı gerginlik bekleyenler var. Bunu da boşuna beklemesin. Biz gerginlik ve kargaşaya taraf değiliz. Bir başkasına hakaret etme hakkın yoktur. Hepimiz bunu bilsin. Eğer bilmez ise kesinlikle birileri bildirir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.