İki yıl sonra 60 ülkeye sınırlarını açtılar

Yeni Zelanda’da Covid-19 salgın tedbirleri hafifletiliyor. Covid-19 salgınının başladığı 2020 yılının ilk aylarında engellemeler gereği sınırlarını kapatma sonucu alan Yeni Zelanda, aralarında ABD, İngiltere ve Singapur’un da bulunmuş olduğu 60 ülkeye 2 yılı aşkın sürenin arkasından sınırlarını açtı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Yasakların arkasından Los Angeles ve San Francisco’dan gelen ilk yolcuların sevdikleri ile buluşmaları esnasında duygusal anlamış olur yaşandı.

Auckland Internasyonal Havalimanı’na bugün varan 43 internasyonal uçuş ile 9 bin civarında yolcu ülkeye giriş yapmış oldu.

Air New Zealand Havayolları şirketinde görevli Leanne Geraghty yapmış olduğu açıklamada, “Bu, sıkıntılı bir fırtınayı atlatan Yeni Zelanda turizmi için mükemmel bir haber” ifadelerini kullandı.

AŞI ZORUNLULUĞU DEVAM EDİYOR

Ülkeye kabul edilecek kişilerin Covid-19’a karşı aşılarını tamamlamış olmaları ve negatif kontrol göstermeleri mecburi olacak. Yolculardan izolasyonda kalmaları istenmeyecek.

Yeni Zelanda, Şubat ve Mart ayında ülke dışındaki Yeni Zelandalılara ve Avustralyalılara sınırlarını açmıştı. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.