İki yıl önce ABD’yi ayağa kaldırmıştı: George Floyd’un ölümünde suçlu bulundu

ABD’de, siyahi George Floyd’un ölümüne yol açan polislerden önde gelen Thomas Lane, George Floyd’un öldürülmesine yardım ve yataklık etmekten suçlu bulunmuş oldu. 

İki yıl önce ABD’yi ayağa kaldırmıştı: George Floyd’un ölümünde suçlu bulundu

ABD’de, siyahi George Floyd’un ölümüne yol açan eski polis memuru Derek Chauvin, hapis cezasını çekerken, Chauvin’in mesai arkadaşlarına da ceza yağdı.

ABD merkezli Minneapolis Yıldız Tribune gazetesinin haberine gore, eski Minneapolis polis memuru Thomas Lane, George Floyd’un öldürülmesine yardım ve yataklık etmekten suçlu bulunmuş oldu.

Gazetenin bildirdiğine gore, Lane’in ikinci aşama adam öldürmeye yardım ve yataklık etme suçundan üç yıl hapis cezasına çarptırıldığı aktarıldı.

Eski memurlar Tou Thao ve J. Alexander Kueng, Floyd’un ölümünde ikinci aşama adam öldürmeye ve adam öldürmeye yardım ve yataklık etmek suçlamasından Haziran ayında hakim karşısına çıkacak. Lane’e verilen ceza göz önüne alındığında polis memurlarının da ceza almasına kati gözüyle bakılıyor.

Öte taraftan, Haziran 2020’de Floyd’un ölümünden görevli tutulan eski polis memuru Derek Chauvin, eyalet mahkemesi tarafınca 2021 Haziran ayında cinayetten suçlu bulunmuş ve 22,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Chauvin, federal mahkeme tarafınca çarptırılması beklenen 25 yıl hapis cezasını eyalet mahkemesi tarafınca verilen 22,5 yıl hapis cezası ile aynı anda yatacak.

George Floyd'u öldüren eski polis hakkında yeni gelişme İlginizi Çekebilir George Floyd’u öldüren eski polis hakkında yeni gelişme Alman basınından dikkat çeken iddia: Türkiye, Finlandiya ve İsveç'in üyelik müzakerelerini engelledi İlginizi Çekebilir Alman basınından dikkat çeken iddia: Türkiye, Finlandiya ve İsveç’in üyelik müzakerelerini engelledi Bu da Alman işi millet bahçesi! İlginizi Çekebilir Bu da Alman işi millet bahçesi!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.