İhracatçılardan ortak aday

Gültepe, adaylık kararını değişik sektörleri temsil eden 30’a yakın birlik ve sektör kurulu başkanının katılmış olduğu bir toplantıyla duyurdu. 450’ye yakın delegenin oy kullanacağı TİM seçimlerinde Gültepe’nin çoğunluk desteğini şimdiden sağlamış olduğu görüldü. TİM başkanlığı için ilk aday Mobilya Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Güleç olmuştu. Sadece Güleç, Gültepe’ye destek vererek adaylıktan çekildi.

MERKEZ BANKASI MASADA

Mevcut sorunları çözmek için ortak akılla hareket edeceklerini söyleyen Gültepe, istişareyi önde tutup yazışma yayınlarını açık tutarak hareket edeceklerini belirtti. İhracatçının yaşamış olduğu sorunları İHKİB başkanı olarak çekinmeden dile getirdiğini hatırlatan Gültepe, TİM başkanı seçilmesi halinde de bunu sürdüreceğini kaydetti. Gültepe bu aşamada, Merkez Bankası’na ihracat gelirinin yüzde 40’ının satılma zorunluluğu benzer biçimde mevzuları da gündeme getireceklerini aktardı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.