İğrenç olay! Aralarında doktor ve polis de var…

Bir toplumsal paylaşım uygulamasındaki gruplarda çocuğun cinsel istismarına mevzu olabilecek müstehcen görüntülerin paylaşılmış olduğu ve bu görüntülerin para karşılığı satılmış olduğu iddiasına yönelik aralarında tabip ve polisin de olduğu da tespit edilen 21i tutuklu 33 sanığın yargılanmasına İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

YARGILAMANIN KAPALI YAPILMASINA KARAR VERDİ

Duruşma salonunun minik olması sebebiyle 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada 13 tutuklu sanık ile 5 tutuksuz sanık, avukatlarıyla beraber hazır bulunmuş oldu. Öteki tutuksuz sanıklar ise duruşmaya SEGBİS vesilesiyle bağlandı.

Kimlik tespitinin arkasından başlamış olan duruşmada ara kararını açıklayan hakim, yargılamanın kapalı yapılmasına karar vererek salonda seyirci olarak bulunan basın mensuplarını dışarıya çıkardı.

14 SANIK TAHLİYE EDİLDİ

Kapalı olarak meydana gelen duruşma sonrası mahkeme, tutuklu 14 sanığın tahliye edilmelerine hükmetti. Mahkeme, aralarında tabip ve polisin de olduğu 7 tutuklu sanık Halil K., Deniz Ö., Furkan B., Kenan M., Mustafa S., Ömer Ö. ve Vedat K.‘nin ise tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, aralarında tabip ve polisin de olduğu 33 şüpheli hakkında evlatların kullanıldığı müstehcen yayınları ülkeye sokmak, çoğaltmak, satmak, nakletmek, ihraç etmek suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası talep edilmişti. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir