İETT otobüsü zincirleme kazaya karıştı: 14 yaralı

Kaza, Küçükçekmece’de İkitelli-Halkalı istikameti İkitelli Garajı önünde saat 11.00 sıralarında meydana geldi. İkitelli-Halkalı istikametinde Osman G. yönetimindeki 34 TP 7930 plakalı bir İETT otobüsü, kırmızı ışıkta duran 34 BVC 837 plakalı havalimanından yolcu getiren servis aracına arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisiyle servis aracı önündeki 34 VH 9127 kargo aracına çarptı. O sırada taraftan gelen 34 SN 9727 plakalı hafifçe ticari vasıta da kazaya karıştı. Kaza yerine suç duyurusu üstüne polis, itfaiye ve oldukça sayıda ambulans sevk edildi. Vaka yerine gelen polis ekipleri trafiği tek şeritten yönlendirdi. Kazada hafifçe yaralanan 14 şahıs hastaneye kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

OTOBÜSTE BÜYÜK ÇAPTA HASAR OLUŞTU

Kazaya karışan İETT ve servis aracında büyük çapta öteki araçlarda ise hafifçe çapta hasar meydana geldi. Kazaya karışan araçlar yoldan kaldırılınca trafik normale döndü.
Kazayı gören Caner Durak adlı yurttaş, “Kırmızı ışıkta araçlar durunca öteki vasıta duramadı peş peşe zincirleme kaza oldu. Yaralılar vardı. İETT’nin şoförü yaralıydı. Bir kaç kadın da yaralanmıştı. Araçlar birazcık süratliydi. Öndeki araçlar kırmızı ışıkta durunca ötekiler duramadı zincirleme kaza oldu” dedi.

Havalimanından yolcu getiren servis aracında görevli olan Celal Kartop, İETT’nin şoförünün uyuduğunu iddia ederek, Bir tane bizde yaralı var ötekiler İETT’deydi. Durumunu bilmiyoruz. Şu anda hastanede. Uyuduğu için kaza yapmış oldu. Araçlar ışıklarda duruyordu. Belediye otobüsü aslına bakarsan uyumuş. Aslına bakarsanız şeritten çıkmış olduğu belli direk bizimkine vurmada minik araçlar olsa hepsini ezer geçerdi. Ikimiz de şu anda bir sorun yok bir tek araçta birazcık hasar var” dedi.

Öte taraftan kazaya karışan araçlar ve kaza sebebiyle oluşan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir