İçişleri ve Emniyet’ten Suriyelilerle ilgili paylaşımlara dair açıklama: Suç duyurusunda bulunulacak, gözaltılar var

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, toplumsal medya hesabından Suriyelilerle ilgili bir paylaşım yapmış oldu.

Çataklı, mesajında Umut Özdağ, Sinan Ogan, Bengi Başer şeklinde sözümona bilimsel nitelikli ünvan taşıyan bazıları Türkiye’de 8 milyon, 10 milyon Suriyeli olduğu yalanını yayıyor, yabancı düşmanlığı yapıyorlar. Yazık, insanlık adına bunlardan utanıyorum. Haklarında Göç İdaremiz kabahat duyurusunda bulunacaktır dedi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Güvenlik Genel Müdürlüğü (EGM) de sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili paylaşımlar hakkında yapmış olduğu açıklamada 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. EGM tarafınca meydana getirilen açıklamada şu şekilde denildi:

* Güvenlik Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, kabahat ve suçlularla savaşım amacıyla, web ortamında 7/24 esasına bakılırsa sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

* Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında Youtube adlı video paylaşım platformu üstünde “SESSİZ İSTİLA” başlıklı kısa filmin yayınlandığı görülmüştür.

* Bahse mevzu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili detayları manipüle edip gerçekleri çarpıtarak gösteren H.K. adlı şahıs Sakaryada,

* Ek olarak Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan Militer Öğreti@militerdoktrin1 adlı/rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. adlı şahıs ise İstanbul’da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır.

ÖZDAĞ: BELGESEL SİPARİŞİNİ BEN VERDİM

Öte taraftan Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ da toplumsal medya hesabından mevzuyla ilgili bir tweet paylaştı.

Özdağ, Emniyetin açıklamasını alıntıladığı mesajında H. Karacasu tarafınca çekilen Sessiz İstila adlı kısa belgesel kendisine benim tarafımdan sipariş olarak verilmiştir. Yapım harcamalarını ben karşıladım. Senaryoyu ben onayladım. H. Karacasu, kontrolsüz göçün neticelerini gösterdi. Suriyeliler halk değil. Konuk. Kin/düşmanlık yok ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYAN NAMERTTİR

Çataklıya yanıt verdiği paylaşımında sert ifadeler kullanan Özdağ, Kabahat duyurusunda bulunmayan namerttir. Aslolan siz Türk Milleti’nin ulusal vicdanı tarafınca Türk tarih mahkemesinde yargılanıp mahkum olacaksınız. Emperyalist bir iç harp projesinin taşeronluğunu yapıyorsunuz. Türkiye’nin ulusal kimliğine suikast düzenliyorsunuz dedi.

ÖZDAĞDAN ÇATAKLIYA: NE İÇTİN?

Twitter hesabında paylaşımlarını sürdüren Özdağ, şunları belirtti:

* Türk olduğumuz ve Türk kalmak istediğimiz için özür dilemeyeceğiz. Adımız andımızdır. Yoluna can koyarız. Türk olmayı en büyük şan, en büyük onur sayarız.

* İsmail elin değmişken BM’de 9 milyon Suriyeliyi besliyoruz diyen Feridun Sinirlioğlu ve aynı açıklamayı 3 kez meydana getiren MSB Hulusi Akar ile ilgili kabahat duyurusu yapar mısın?

* Ek olarak ben 5.3 milyon Suriyeli, 1.5 milyon Afgan diyorum. Oğan’ın 8 milyon Suriyeli söylediğini duymadım. Ne içtin?

OĞAN: TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPIYORSUN

Eski milletvekili Sinan Oğan da Çataklıya verdiği cevapta Sözüm ona bakan yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdarenizin başkanını da alın gelin milletin huzurunda konuşalım, bakalım kim doğru söylüyor, kim milletten data saklıyor! Sen devlet memurusun ilkin adabınla konuş! Biz yabancı düşmanlığı yapmıyoruz, sen Türk düşmanlığı yapıyorsun dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir