İçişleri Bakanı Soylu: Bizim ecdadımız kimseye meydanı bırakmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafınca başlatılan, İçişleri Bakanlığı tarafınca desteklenen Tamamımız birlikteyiz, Türkiye için görevdeyiz sloganıyla uygulamaya geçirilen Türkiye Muhtarları El Ele Projesi kapsamında, değişik illerde vazife meydana getiren muhtarlarla bir araya geldi. İstanbulda bir otelde gerçekleşen programa Soylunun yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve değişik illerden gelen muhtarlar katıldı.

Programda konuşan Bakan Asil, İstanbul ve Türkiyenin en büyük millet bahçesinin, Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinin, Cumhurbaşkanımızın ilk fidan dikim törenine katılacağız. Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinin, İstanbulun yeni bir nefes alanının, yeni bir yeşilinin tüm dünyaya nazire edercesine ilk adımlarını gerçekleştireceğiz. Biz dünyada birileri bir koşuyorsa iki koşmalıyız. Birileri bir çalışıyorsa, biz iki çalışmalıyız. İlk kez Avrupayı yönsüz ve vizyonsuz yakaladık. İlk kez Avrupayı karmaşık bir halde yakaladık. Aramızdaki makası kapatan bir anlayışı ortaya koymaya çalışıyoruz dedi.

Bir tek muhtarlara seslenmediğini, her insana seslendiğini ifade eden Asil, Biz dünyada hak ettiğimiz noktaya gelmediğimiz sürece, etrafımızdaki coğrafyaya ve bizlere de haddimizi bildirenlere meydanı bırakmış oluruz. Bizim ecdadımız hiç kimseye meydanı bırakmadı. Eğer biz meydanı bırakırsak, aynen Yunanistanı geçenlere işkence yaptıkları benzer biçimde, denizin ortasında ölüme terk ederler. Biz meydanı bırakırsak, 13 milyon insanı yerinden ederler, derhal komşumuzda sesimizi çıkaramayacak hale geliriz diye konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir