İçinde yolcuların olduğu minibüs alev aldı

Vaka, saat 21.00 sıralarında Çarşı Mahallesi Yakakent Caddesi üstünde meydana geldi. Oktay Fırat Harna idaresindeki 34 M 4692 plakalı yolcu minibüsü, seyir halindeyken yanmaya başladı.

Alevleri son anda fark eden sürücü ve yolcular, canlarını zor kurtardı. Kısa sürede alev topuna dönen minibüste bazen patlamalar meydana geldi.

GERİYE ARACIN HURDASI KALDI

Haber verilmesi üstüne vaka yerine itfaiye, polis ve sıhhat ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin bir saat devam eden söndürme ve soğutma çalışmalarının peşinden minibüsten geriye bir tek hurda yığını kaldı.

İTFAİYE GELENE KADAR KÜL OLDU

Minibüs şoförü Oktay Fırat Harna, Aniden yanmaya başladı otomobil. İndik söndüremedik. İtfaiye gelene kadar kül oldu otomobil. Yolcularım vardı, hepsini indirdim. Otomobil yanmaya başlayınca frenler tutmadı. Sonrasında el frenini çekerek durdurdum. Yolcuları indirdim. Otomobil aşağıya doğru kaymasın diye kaldırıma doğru çevirdim direksiyonu şeklinde yaşananları söyledi.

Minibüste oğluyla beraber yolcu olarak bulunan Zafer Günerhan, Biz dolmuşta sürücünün arkasında oturuyorduk. Otomobil stop etti. Kaptan dost bir dakika beklemiş olalım dedi ve kontağı kapattı. Yeniden çalıştırmak istedi, çalışmadı otomobil. O esnada duman sardı içeriyi. Sürücü su ile söndürmeye çalıştı fakat sönmedi. O sırada kapıyı açtı, ikimiz de indik aşağıya. Yoldan geçen araçları durdurup yangın söndürücü istedim. Fakat kimse vermedi. O sırada yoldan geçen otobüs sürücüsünden istedim. Otobüs şoförü tüp var fakat boş dedi. Meydana getirecek bir şey yok, yeni otomobil bu hale geldi ifadelerini kullandı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir