İçerisinde uyuduğu aracı kaza yaptı ama o uyanmadı

Kaza, öğle saatlerinde Gaziantepin Şahinbey ilçesinde meydana geldi. İddiaya bakılırsa, Celal G. isminde sürücü, 27 AHP 069 plakalı otomobilinin içinde uyuyakaldı. Sürücünün içinde uyuyakaldığı boş vitesteki vasıta, aniden geri geri hareket etmeye başladı.

NE KAZA NE DE ÇEVRE SAKİNLERİ UYANDIRABİLDİ 

Kaza esnasında aracının içinde uyuya kalan sürücü Celal G., kaza sonrasında da uykusundan bir türlü uyanamadı. Kazada yaşanmış olan gürültüye ve aracın etrafına toplanan insanların sesine karşın uyanmayan sürücünün o halleri ise görenleri hem güldürdü hem de korkuttu.

POLİS GÜÇLÜKLE UYANDIRDI

Vaka yerine vatandaşların kaza suç duyurusu üstüne gelen polis, vasıta içindeki sürücünün ilkin yaralandığını düşündü. Kısa sürede sürücünün yaralı olmadığını anlayan polis memuru, bu kez ise sürücünün kalp krizi geçirmiş olabileceği düşündü. Hareket eden sürücünün uyuduğunu anlayan polis memuru kısa süreli şaşkınlığın peşinden sürücüyü uyandırmaya çalıştı. Sürücü, polis memurlarının dakikalarca devam eden uğraşı sonucu güçlükle uyandırılabildi.

OLANI BİTENİ ANLAMDIRMAYA ÇALIŞTI

Uyanır uyanmaz polis memurunu karşısında gören sürücü, şaşkın bir halde çevresine bakınarak olan biteni anlamaya çalıştı. Polis tarafınca kaza yapmış olduğu söylenen ve uyurken meydana gelen kazayı anlamakta zorluk çeken sürücü, kazayı anladıktan sonrasında ise yakınlarını telefonla arayarak yardım istedi.

Kısa bir şaşkınlığının peşinden sürücü Celal G., takımlar tarafınca ifadesi alınmak suretiyle polis merkezine götürüldü. Öte taraftan kazanın ise aracın el frenin çekilmemiş olması ve vitesin boşta bulunması sebebiyle hareket etmiş olduğu açıklandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir