Hukuk öğrencisinin isyanı: Savcı olmak istiyorum ama AKP’li değilim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa programı kapsamında sokaktaki vatandaşla ve esnafla görüştü.

Akşener ile sokakta karşılaşan hukuk talebesi genç hanım, savcı olmak istediğini sadece ülkesi için kaygılı bulunduğunu ifade ederken duygu dolu anlamış olur yaşadı.

“BU ÜLKEDEN GİTMEK İSTEMİYORUZ, GÖNLÜM EL VERMİYOR”

Genç hanım, Akşener’e şu ifadelerle dert yandı:

* Başkanım biz bu ülkeden gitmek istemiyoruz. Ben hukuk öğrencisiyim. Geleceğim için fazlaca kaygılıyım. Ben burayı terk etmek istemiyorum. Hakikaten o denli fazlaca yazdım sildim yurt dışına gitmek için fakat gönlüm el vermiyor. Ben burada yaşamak isterim.

“NE OLUR GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ GETİRİN”

* Ne olur güçlendirilmiş parlamenter sistemi geri getirin, bu bu şekilde olmaz. Başkanlık sistemi gelmesin diye fazlaca çalıştık. Oldukca anlatmaya çalıştık. Olmaz. Anayasayı uygulatın. Yargının üstünden göklerden gelen kararlar artık kaldırılsın.

“SAVCI OLMAK İSTİYORUM AMA AKP’Lİ DEĞİLİM”

Avukatlıktan başka meydana getirecek bir işim yok. Savcı olmak isterim fakat maalesef AKP’li değilim” diye dert yanan hanım, “AKP’li de olmayacağım. Hakikaten başkanım” derken o anlarda duygulanıp göz yaşı döktü. Akşener, genç bayanı sarılarak teselli etti.

“MİLLET İTTİFAKI OLARAK BİRLEŞİN, BİR ŞEKİLDE YAPIN”

Konuşmasına devam eden genç hanım, “Kısaca bu ülke bu tarz şeyleri hak etmiyor. Ne olmuş olursunuz fazlaca şey doldurdu bizleri. Ben bu ülkeden gitmeyeceğim. Ben bu ülkeden gitmeyeceğim sayın başkanım ne olmuş olursunuz. Ne olmuş olursunuz şu demek oluyor ki ben kurbanınız olayım yapın. Millet İttifakı şu demek oluyor ki birleşin bir halde yapın başkanım. İhtiyacımız var ne olmuş olursunuz. Geçinilmiyor asla, öğrenciler geçinemiyor başkanım” ifadelerini kullandı.

Akşener, genç hanıma “Tamam kızım” diye cevap verdi.

AKŞENER: BU CÜMLEYİ KURDURAN BU ACIMASIZ VE UCUBE SİSTEMİN İÇİNDE BOĞULUYORUZ

O görüntüleri toplumsal medya hesabından paylaşan Akşener, Savcı olmak isterim; fakat Ak Partili değilim. Bir hukuk öğrencisine bu cümleyi kurduran acımasız ve ucube bir sistemin içinde boğuluyoruz. İnsanlarımızın hayallerinin ardındaki amaları kaldırmaya geliyoruz notunu düştü.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.