Hollanda Başbakanı Rutte, Erdoğan ile görüşecek: “Türkiye doğu kanadının savunması için çok önemli”

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası kamera karşısına geçti. Başbakan Rutte, NATO üyesi ülkelerin birbirleriyle yoğun tartışmalara devam etmesinin önemine değindiği konuşmasında, Türkiye doğu kanadının savunması için oldukça mühim ifadelerini kullandı. Almanyanın Türkiye ile yakın teması olan azca sayıdaki Avrupa ülkesinden biri bulunduğunu belirten Rutte, daha çok ülkenin bu yaklaşımı benimsemesi icap ettiğini kaydetti.

Rutte, Türkiyenin Rusya-Ukrayna cenginde Rusya ve Ukrayna ile temas halinde olan birkaç ülkeden biri bulunduğunu vurgulayarak, Geçenlerde Erdoğan ile gerçekleştirdiğim telefon görüşmesinde, yakında kendisiyle görüşmek için yanına gelmeye çalışacağımı söyledim diye konuştu. Son yıllarda Türkiye ile Hollanda içinde yaşanmış olan gerilimleri işaret eden Rutte, Kişisel ilişkiler daima iyi kaldı diyerek Salı günü Ankara’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye gideceğini duyurdu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir