Hırsızlık şüphelisini vurup, yeğenini kazara öldürdü… – Sözcü

İzmir’in Çiğli ilçesinde, kendisine ilişkin pulluğu çaldırmış olduğu iddiası ile yolda durdurduğu hırsızlık şüphelisi E.K.’yı kurşun yağmuruna tutan A.Ö., araya girmeye çalışan yeğeni Ömer Öztarla’yı da kazara başından vurdu. Ömer Öztarla yaşamını yitirirken, ağır yaralanan E.K. ise tedaviye alındı. 

Hırsızlık şüphelisini vurup, yeğenini kazara öldürdü…

Vaka, saat 21.00 sıralarında Sasalı Mahallesi Ahmet Piriştina Caddesi Naturel Yaşam Parkı kavşağında meydana geldi.

İddiaya gore, A.Ö. ve yeğeni Ömer Öztarla, kendilerine ilişkin arazide durdukları sırada, arazide bulunan pulluğun E.K. tarafınca çalındığını fark etti.

Bunun üstüne, E.K.’yı yakalamak için yola çıkan A.Ö. ve yeğeni Ömer Öztarla, E.K.’yı Ahmet Piriştina Caddesi Naturel Yaşam Parkı kavşağında durdurdu.

A.Ö. ile E.K. içinde süregelen münakaşa, kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. A.Ö., kendisine ilişkin tabanca ile E.K.’yı kurşun yağmuruna tuttu.

Omuz ve bacağından yaralanan E.K. ağır yaralanırken, bu sırada amcasını durdurmaya çalışan Ömer Öztarla da amcasının tabancasından çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

Vakası gören çevredekiler, durumu sıhhat ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne gelen sıhhat ekiplerince Bakırçay Üniversitesi Çiğli Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar Bakırçay Üniversitesi Çiğli Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılardan E.K., burada meydana getirilen ilk müdahalesinin peşinden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Bakırçay Üniversitesi Çiğli Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Ömer Öztarla ise meydana getirilen müdahalelere karşın kurtarılamadı.

E.K.’nın dirimsel tehlikesi devam ederken, vakayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor. (DHA)

Herkesin gözü önünde kuzenini öldürdü... İlginizi Çekebilir Her insanın gözü önünde kuzenini öldürdü…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.