Hırsızlardan bıktı, pencere ve kapıya içeriden duvar ördü

İstanbulda yaşayan Zehra Kaplanoğlu, 2020 senesinde yatırım amaçlı Bursanın Yıldırım kazasından 3 kattan oluşan bir bina satın aldı. Kaplanoğlu, evi teslim aldıktan sonrasında tadilat yaptırdı. 3 kattan oluşan binanın içerisini tekrardan yaptıran Kaplanoğlu, binayı satışa çıkardı.

Kaplanoğlu, evle ilgilenmesi için Kurtoğlu Mahallesinde emlakçılık icra eden Mustafa Akkuyu ile anlaştı. Mustafa Akkuyu, tadilatı tamamlanan 3 kattan oluşan binaya satılık ilanı astı. Bu sırada, kimliği belirsiz şahıs yada kişiler, giriş kattaki demir pencere korkuluklarını kesip çaldı.

Belli bir süre sonrasında hırsızlık için yeniden gelen hırsızlar,  girdikleri evin içindeki elektrik tesisatı, kombi, naturel gaz petekleri ve muslukları söktü. Hırsızlığı engelleyemeyen mülk sahibi, 3 kattan oluşan binanın giriş ve ikinci katındaki dairelerin pencerelerine ve kapılarına içeriden duvar ördü.

EVE GİRİLEMEDİĞİ İÇİN VİDEOLARINI GÖSTERİYORUZ

Hırsızların binaya girmesini önlemek için evin kapı ve pencerelerine duvar ördüklerini belirten emlakçı Mustafa Akkuyu, satılık olan binayı almaya gelen kişilerin şaşkınlık yaşadığını belirtti. Binanın içine şu an girilemediğini, ilanı görüp satın almaya gelenlere ev içinden daha evvel  çekilen videoları göstererek pazarlık yaptıklarını belirten Akkuyu, Mülk sahibimiz burayı satın aldı. Adan Zye tüm tadilatını yapmış oldu. Ondan sonra satılık ilanı verdik. İlan verdikten 1 ay sonrasında hırsızlar girdi.

Kombi tesisatını söküp, götürdüler. Ondan sonra korkulukları söküp götürdüler. Elektrik tesisatlarını, naturel gaz peteklerini söktüler. Ev sahibiyle görüşüp, buna bir çözüm bulmamız icap ettiğini söyledim. Mülk sahibi bana, evin camlarına duvar örmemizi söylemiş oldu. Duvar örüldü. Satılık olan evi görmek isteyenler için evin içinden video çektik. Oradan gösteriyoruz ya da asansör çağırıp, 3üncü katın camından binaya gireceğiz dedi.

TRAJİKOMİK BİR OLAY

Bu şekilde bir vakayla karşılaştıkları için mutsuz olduklarını dile getiren Kurtoğlu Mahalle Muhtarı Ahmet Gedik ise Trajikomik bir vaka. Mal sahibi burasını alıp güzelce tadilat yaptırdı. Son zamanlarda artış gösteren kolay hırsızlık vakaları sonrasında evin içine girenler oldu. Kombiyi, petekleri çaldılar. Pencere korkuluklarını da kesip götürdüler.
Mülk sahibi hırsızlık vakalarını önleyemeyeceklerini anlayınca içeriden duvar ördürdü. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Mahalle muhtarı olarak oldukca üzgünüm. Bir şehrin ortasındayız. Şehrin merkezinde bu şekilde bir durumla karşı karşıya kalmak bizleri üzüyor ifadelerini kullandı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.