Hırsızlardan beyaz otomobil vurgunu

Hırsızlık vakaları, geçtiğimiz gün Muratpaşa ilçesindeki değişik mahallelerde gece saatlerinde yaşandı. Mahmut Ünal, Murat Karakiraz ve Sümbül Kıyak’a ilişkin 07 K 1539, 43 SD 918 ve 35 KU 862 plakalı beyaz renkli otomobiller, düz kontak yöntemiyle evlerinin önünden çalındı.

İhbarın arkasından bölgede sabah erken saatlerde emek harcama başlatan Motorize Yunus timi ekipleri, araçları Yeşildere Mahallesindeki otoparka benzeyen boş bir alanda terk edilmiş olarak buldu. Ekiplerin haber vermesi üstüne vaka yerine vasıta sahipleri de geldi. Üç otomobili yan yana gören sahipleri, şaşkınlığını gizleyemedi. Mağdur vatandaşlardan birinin ise polisin bildirmesiyle aracının çalındığından haberi olduğu ortaya çıktı.

Vaka yeri araştırma ekiplerinin parmak izi çalışmasının arkasından otomobiller vasıta sahiplerine teslim edildi.

ORGANİZE BİR İŞ

Aracının 3 şahıs tarafınca çalındığını belirten Mahmut Ünal, “Akşam eve gittim. Sabah geldiğimde yoktu. Güvenlik kameralarından görünce çalındığını anladım. 3 şahıs oldukca rahat bir halde elini kolunu sallaya sallaya, çayını, sigarasını içerek çalmış. Aracım kilitliydi, bir halde içine girip düz kontak yapmış sanırım. Ilkin benim arabayı çalmışlar, sonrasında öteki mahallelere gidip iki vasıta daha çalmışlar. Üçünü de aynı yere koymuşlar. Bu işi bayağı organize yapmışlar” dedi.

ÜÇÜNÜ DE AYNI GECE ÇALMIŞLAR

Bir öteki aracı çalınan Murat Karakiraz da, otomobilini dün Kütahya’dan yeni satın aldığını, sabah uyandığında göremeyince polisi aradığını söylemiş oldu. Karakiraz, Aracımı düz kontak yapmış olup çalmışlar. Üçünü de aynı gecede çalmışlar. Öteki araçları görünce şaşırdım. Oldukça şükür bulunmuş oldu diye konuştu.

ARABANIN KAPININ ÖNÜNDE OLMADIĞINI GÖRÜNCE ANLAMIŞ

Otomobili çalınan eşinin, vakası polisten öğrendiğini belirten Turan Kıyak ise, “Eşim aradı, ‘arabayı çalmışlar karakola gidiyorum’ diye. ‘Latife yapıyorlar sandım’ dedi ilkin. Arabanın olmadığını görünce inanmış. Oldukça şaşırdım. En azından parçalanmamış, tüm olarak bulduk. Zeytinköy burası, fazla yakın oturmak iyi değil” ifadelerini kullandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir