‘Herkese sözüm var’ diyen Kılıçdaroğlu, en büyük arzusunu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Küçükçekmecede düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

image small

Konuşmasında Ramazan ayının önemine dikkat çeken CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ramazan ayı, duygularımızın yoğunlaştığı bir aydır. Bu ayda her birimiz, birbirimizin derdiyle meşgul oluruz. Problemler var ise çözmeye çalışırız. Dolayısıyla Ramazan ayında dostluk, kardeşlik, kucaklaşma fazlaca önemlidir. Buna büyük bir ihtiyacımız var. Kucaklaşmaya, dertleşmeye, helalleşmeye ihtiyacımız var. Biz bu tarz şeyleri yaparsak, bu ülkedeki tüm sorunları çözeriz. Niye çözmeyelim? Elin oğlu kendi sorunlarını çözüyor da biz niçin çözmeyelim?” diye konuştu.

image small

“İSLAM DÜNYASININ DA SORUNLARINI ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ”

“Bir tek kendi sorunlarımızı değil, İslam dünyasının da sorunlarını çözmek zorundayız” diye devam eden Kılıçdaroğlu;

*Bugün İslam dünyasında kan akıyor, insanoğlu birbirlerini öldürüyorlar. Niçin acaba? Hangi gerekçeyle yapılıyor bunlar? Ramazan ayı, tüm İslam dünyasını, bir araya gelip, kendi duygularını paylaştıkları, dostluğun, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünyayı inşa etme ayı olmalıdır.

*Biz Ramazan ayını bu duygularla kutlamalıyız. Bu duygularla anmalıyız. Bu duygularla bir araya gelmeliyiz. Bunu getirmek zorundayız.

*Hepimizin görevi, en yaşlımızdan en gencimize kadar, hanımdan adama kadar çoğumuz aynı duygularla büyütmek zorundayız bu kardeşliği.

“HERKESE SÖZÜM VAR”

Kılıçdaroğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

*Çatışmalardan uzak, kavgalardan uzak, bir arada yaşayarak, bir arada kucaklaşarak ve bir arada sevgiyi büyüterek yaşamalıyız. Bunu deneyebilir miyiz? Evet yapabiliriz. Bunu sağlayabilir miyiz? Evet sağlayabiliriz. Tüm sorun ortak idareyi egemen kılmaktır. Biz bu ortak iradeyi egemen kılmak zorundayız.

*Bu güzel ülkede çoğumuz kucaklaşalım ve sulh içinde yaşayalım. En büyük arzum bu. Benim bu coğrafyada yaşayan her insana bir sözüm var. Ben bu kucaklaşmayı sağlayacağım. Ben bu barışı sağlayacağım.

*Ben bu ülkede her çocuğun evde, rahatlık içinde anneleri tarafınca yatağa yatırılmasını sağlayacağım. Ben bu ülkede, bu coğrafyada hiçbir ailenin karanlıkta kalmaması için savaşım edeceğim.

*Bu savaşım benim bireysel mücadelem değil. Bu mücadelem hepimizin mücadelesidir. Bu şekilde bilmenizi isterim.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.