Hemşehrileri de artık Erdoğan’a küskün!

CHP’nin örgütlerden görevli Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’nin Güneysu kazasından CHP’ye katılımlar bulunduğunu deklare etti. Salıcı, “Hemşehrileri Erdoğan’a küskün. Cumhurbaşkanı kendi memleketi de dahil, Türkiye’yi unuttu. Sokakta başka bir Türkiye var. AKP, fazlaca süratli bir halde eriyor” dedi ve SÖZCÜ’ye şunları söylemiş oldu: “Doğu masası kurduk. Cizre, Şırnak, Hakkari, Van’da yaptığımız çalışmalardan Erdoğan rahatsızlığını getirdi. O günlerde fazlaca sayıda şahıs partimize katıldı. Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretinde o kucaklaşmayı görüyoruz. Şimdi Karadeniz masasını kurduk. Erdoğan daha fazlaca rahatsız olacak. Zira Rize’de 700’ün üstünde arkadaşımız partiye katıldı. Erdoğan’ın memleketi Rize, AKP’ye yoğun oy verdi fakat demek ki karşılığını alamadılar, CHP’ye katılıyorlar. Bu sefer CHP’ye minimum bir milletvekili verecekler. Hep iktidara oy verdiler fakat geldikleri noktadan asla memnun değiller.”

SOKAĞA ÇIKAMIYORLAR

“Ekmek kuyruklarını CHP yapıyor dediler. 20 senelik yönetimlerini unutup faturayı CHP’ye keserlerse ilk sandıkta karneyi alır oturursunuz. Sarayda yaşıyor, yurttaş ne yiyor ne içiyor haberi yok. ‘AKP’ye oy vermeseydim elim kırılsaydı’ diyen fazlaca… Militanca AKP’yi savunanlar artık savunamaz duruma geldi. AKP temsilcileri sokağa çıkamıyor, kendilerine yakın sivil cemiyet örgütlerine gidiyorlar. Yağ kuyruklarına gitsinler görelim. Kendilerine ayrılan kürsüler haricinde hiçbir yerde konuşamaz hale geldiler. Vatandaşın birinci önceliği iktisat. Millet ittifakı kutuplaşmayı ortadan kaldırıyor. Yüzde 55 yurttaş kesinlikle Erdoğan’a oy vermem diyor. İttifakın sınırları daha geniş.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.