Hastane önünde randevu protestosu

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi olmak isteyen vatandaşlara aylar sonrasına gün verildiği iddia ediliyor.

Toplumsal medyada aylar sonrasında aldıkları buluşma görselleri paylaşan vatandaşlar çözüm istedi.

İYİ Parti Uşak İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve teşkilat mensupları hastane önünde toplanarak fiil yapmış oldu.

Ellerinde pankartlarla iktidara seslenen İYİ Partililer sıhhat sisteminin siyasallaştığını, Uşak’ın devlet hastanesi olmayan tek şehir bulunduğunu söylemiş oldu.

“KOCA ŞEHRİN SAĞLIK SİSTEMİNİ ÇÖKERTTİLER”

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Harp hastane önünde yapmış olduğu basın açıklamasında; “İktidar Uşak’ı yalnız oy deposu olarak görüyor. Bu zihniyet koca bir şehrin sıhhat sistemini çökertti. Sıhhat çalışanları saygınlık suikastına maruz kalıyor. Uşaklılar hastanelerden hizmet alamıyor. Uşak, devlet hastanesi olmayan tek şehirdir. İktidar milletvekilleri bir başarıya imza atıp devlet hastanesini yok etmiştir. Hastanede tabip sayısı yok denecek kadar azdır. Doktorlar çekilme etmiş, şehri terk etmiştir” diye konuştu.

“AKP’DEN GELENLER TEDAVİ OLUYOR”

Sıhhat sisteminin siyasallaştığını korumak için çaba sarfeden Harp, “Hastane müdüründen sekretere kadar sıhhat sistemini siyasallaştırdılar. Bundan sıhhat çalışanları da rahatsız. Bu şekilde bir yerde ne sıhhat olur ne de tabip kalır. Hastalar içinde bile çifte standart uygulanıyor. Tomografi için 6 ay sonrasına gün veriliyor. AKP il binasına gidiyorsunuz, ensesi kalınca bir AKP’linin referansıyla geldiğinizde hastane müdürü aracılığı ile tedaviniz bir günde olabiliyor. Artık bıçak kemiğe dayandı” ifadelerini kullandı.

BAŞHEKİMİN İLK İSTİFASI KABUL EDİLMEMİŞ

Öteki taraftan dün görevinden çekilme ettiğini açıklayan Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mücahit Avcil’in daha ilkin görevi bıraktığı fakat istifasının kabul edilmediği öğrenildi.

Avcil toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ailesi Aydın’da yaşamış olduğu için bu kentte vazife yapmak amacıyla 1 Ocak’ta çekilme ettiğini fakat istifasının omicron dalgası sebebiyle kabul edilmediğini belirtti. 18 aydır başhekimlik icra eden Avcil dün aynı gerekçelerle çekilme ettiğini duyurdu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.