Hasta adamı gidip gelip dövdü

İlçede yaşamını sürdüren 58 yaşındaki Levent Yapar, önceki gün eşini almak suretiyle Yalıkavak’a doğru yola çıktı. Evinin bulunmuş olduğu ara sokaktan Bodrum Yalıkavak yoluna çıkan Yapar’ın önü, bir süre sonrasında bir otomobil tarafınca kesildi. Otomobilden inen ve bir kolunda alçı olduğu öğrenilen S.A. adlı 24 yaşındaki kişi, Yapar’ı yola kontrolsüz çıkmış olduğu sebebi öne sürülerek darp etmeye başladı.

ÇEVREDİKLER ARAYA GİRDİ

Bir süre ilkin nüzul geçiren adam, kendisini döven gence felçli bulunduğunu ve kendisine vurmaması icap ettiğini söylemiş oldu fakat genç, adamı darp etmeye devam etti. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle saldırgan S.A. bölgeden uzaklaştırıldı.

Otomobiline binen S.A. bölgeden uzaklaştı. Çevredeki vatandaşlar da Levent Yapar’ın yol ortasındaki otomobilini kenara çekti. Kimi vatandaşlar da adama su verdi. Telefonla Acil Davet Merkezi’nin arayan Yapar, durumu suç duyurusu etti.

TEKRAR GELİP DÖVDÜ

Vakadan birkaç dakika sonrasında süratli bir halde vaka yerine gelen saldırgan genç, aracını trafik güvenliğini tehlikeye düşürerek, sağ şeridin yarısını işgal edecek şekilde park ettikten sonrasında otomobilden indi. Yolun karşısına geçen genç, Levent Yapar’ı tekrardan darp etmeye başladı. Araya gene bölgedeki vatandaşlar girdi, saldırgan genç arkadaşı tarafınca araca bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. Hastaneye giderek darp raporu alan Levent Yapar, şahıstan suç duyurusunda bulundu.

Yapar, yapmış olduğu açıklamada kendisine hücum eden şahsı tanımadığını söyleyerek şu şekilde konuştu:

“Vasıta arkadan gelip önümü kesti, kolu alçılı bir delikanlı indi. Ana avrat söverek üzerime geldi. Ben onu ilk gördüğümde elimle ‘ne oldu’ şeklinde işaret yaptım. O üzerime gelirken ben konuşmak için dışarı çıkmaya çalıştım. Ben daha çıkmadan ayağıyla kapıya vurdu, benim ayağım kapının arasına sıkıştı. Sonrasında itip dışarı çıktım. Ana avrat söverek beni dövmeye başladı. ‘Yalvarıyorum, hastayım vurma’ dedikçe o vurdu.”

DAYANAMAYIP KÜFRETTİM

Genç kendisini darp ederken dayanamayıp kendisinin de saldırgan gence sövgü ettiğini söyleyen Levent Yapar, “Sonrasında arkadan bir ciple arkadaşları geldi ve bunu tuttular.

Arkadaşları ‘Amca kusura bakma, bu sinirli hasta adam. Biz zararın her neyse çekeriz, kapatmış olalım bu vakası’ dediler. Ben de ‘Ben dayak yediğimle mi kalacağım, her önüne gelen yolda insan mı dövecek’ dedim. O esnada tansiyonum terfi etti, elim ayağım titremeye başladı. Bu genci otomobile bindirip gönderdiler” dedi.

YEDİĞİM DAYAKLA MI KALACAĞIM

Şahsın birkaç dakika sonrasında gene vaka yerine gelip kendisine saldırdığını ifade eden Yapar, sözlerini şu şekilde noktaladı:
“Gene gelip beni dövmeye başladı. Çevreden gelenler oldu. Oradan gelen biri bunu götürüp aracına bindirip götürdü.

Bunun cipten inen arkadaşı bana gene ‘Üsteleme, bunlar zarar ziyanın her neyse karşılar’ dedi. Ben de ‘Ben burada 2 posta dayak yedim, niçin dövüldüğümü bilmiyorum. Tanımıyorum, hasmım değil, herhangi bir vakamız yok. Asla tanımıyorum, ben bu dayağı ne için yedim’ dedim. Şikayetçi oldum, darp raporu aldım. Ben yediğim dayakla mı kalacağım. Hakkımızı nerede arayacağız?” (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.