Halk yağmur altında eylem yaptı

CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, CHP, Sol Parti, ADD, Sendika ve Sivil Cemiyet Örgütlerinin destek verdiği Kesteldeki eylemde halk, iğneden ipliğe gelen zamlar protesto edildi.

KRİZİN FATURASI MEMURA, İŞÇİYE, EMEKLİYE, ESNAFA, VATANDAŞA

Platform adına izahat icra eden Mesut Akça, Ülkemiz ağır bir ekonomik krizin içinden geçiyor. Biz Kestel’de yaşayan işçi ve emekçilerde krizi derinden hissediyor-yaşıyoruz. Krizi yaratanlar kâr rekorları kırarken, her geçen gün ağırlaşan satmaca biz işçilere, memurlara, emeklilere, köylülere, esnaflara kısaca tüm emekçilere çıkartılıyor dedi.

image small

SİZLER LÜKS YAŞANTINIZA DEVAM EDİYORSUNUZ

Kıt kanaat geçinirken yaşanmış olan ekonomik krizin dayanılmaz hal aldığını belirten Akça şunları söylemiş oldu;

Bu durumun sorumlusu kim, kim, kim? Bunu sormamızı istemiyorlar, yanıtını tamamımız biliyoruz aslına bakarsak. Şu gerçeği de biliyoruz. Bunun sorumlusu asla ve asla biz alın teriyle, emeğiyle geçinenler değildir.

Sorumlusu olmadığımız ekonomik çöküntünün sıkıntısını niçin halk çekiyor. Sizler gene lüks yaşantınıza devam ediyorsunuz. Gene holdingleri, müteahhitleri desteklemeye vergi borçlarını affetmeye bununla beraber üç beş maaş almaya devam ediyorsunuz.

Sizleri marketlerde, pazarlarda, ekmek kuyruklarında eli boş görmüyoruz. Yeni ekonomik modele geçiyoruz benzer biçimde dünya gerçeğiyle alakası olmayan söylemlerle bizleri oyalamaya devam ediyorlar.

Oysa yapılanlar ve yaşananları oldukça net görüyoruz. Bu uyduruk model safsatası, TUİK’in gerçeklerle bağdaşmayan enflasyon ve işsizlik sayıları halkın neredeyse tamamının aleyhine işliyor.

Bu durum ülkemizin değerlerini ve güzelliklerini üreten, ayakta tutan biz çalışanları, köylüleri, emeklileri, esnafları ezdikçe eziyor. Mevcut seviye zengini daha varlıklı eden, şirketleri ihalelerle beslemek suretiyle kurulmuştur.

image small

İYİ YAŞAMAK SADECE BİR KESİMİN DEĞİL, HERKESİN HAKKI

Oysa çalışan, yaratan, üreten bizleriz diyen Akça, Kazanan ana para sınıfı ve onlar adına ülkeyi yönetenler. Şunu biliyoruz, iyi yaşamak yalnız bir kesimin değil; her insanın hakkıdır. Hepimiz karnımızı doyurmakta bile zorlanırken, temel tüketim gereksinimlerimize her gün gelen zamlarla belimiz birazcık daha bükülüyor. Bizlere sömürü, baskı, yoksulluk ve sefalet haricinde hiçbir şey vermeyenler yalan ve çarpıtmalara kanmamızı, açlığımızı ve yoksulluğumuzu yok saymamızı bekliyorlar ifadelerini kullandı.

image small

BİZLERİ SABIR İLE ŞÜKÜR ARASINA SIKIŞTIRDILAR

Akça, Bizleri sabır ile şükür arasına sıkıştırmak için her türlü kutsalı kullanmaktan da çekinmiyorlar. Basın gösterim kuruluşları 7/24 meydana getirilen yanlışların, yönetememenin üstünü örtmek için adeta yarışıyor. Oysa gerçekler burada. Markette, kasapta, pazarda, kahvede, lokantada, minibüste, metroda. Nerede ise her gün yüzleştiğimiz cüzdanımızda. Gerçeklerimizle cüzdanımız içinde doğruları görüyoruz aslına bakarsak. O yüzden haykırıyoruz. Körler görsün, sağırlar duysun şeklinde konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir