Hakkari’de 15 günlük yasaklama kararı

Hakkari Valiliği tarafınca meydana getirilen açıklamada, Cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü, millî güvenlik, kamu düzeni, kabahat işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, genel sağlığın korunması, koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi, meydana gelebilecek olası provokasyonların ve yaşanması olası toplumsal olayların önlenmesi amacıyla;

2911 sayılı Toplantı ve Şov Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. Maddesi hükümleri gereğince; valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak suretiyle Hakkari il sınırları içinde (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma mesuliyet bölgelerinin tamamı)

19 Nisan 2022 zamanı saat 00.01’den 03 Mayıs 2022 zamanı saat 23.59’a kadar 15 gün süre ile meydan, cadde, sokak, yol, park şeklinde umuma açık alanlarda; miting, açık yer toplantıları, gosteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, insan zinciri oluşturarak yapılabilecek protesto/yürüyüş ve toplanmalar.

Halk kürsüleri şeklinde toplantı/toplanmalar/halk toplantıları, ses-yayın araçları (taşıt, mobil vb. araçlar) ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, her türlü stant açma, imza toplama/imza kampanyası, arzu feneri/balon uçurtmak, drone, paramotor/planör vb.

Her türlü hava faaliyetleri, kamu kurum/kuruluşları hariç olmak suretiyle anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim şeklinde faaliyetler, meşale yakma, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, poster/poster asma, sticker yapıştırma şeklinde türdeki her türlü eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması sonucu alınmıştır denildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir