Gram altın 1000 TL sınırında

Türk lirasındaki gerileyiş sürerken Dolar/TLdeki yükselişin etkisiyle gram altın fiyatı 1000 TLye yaklaştı. Ons altın ise sınırı olan yükselişini sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın dün düşük faizle ihracat, üretim istihdam odaklı politikalara devam edeceklerini söylemesinin arkasından TL haftanın ikinci gününde de kıymet kaybetmeye devam etti. Konuşmanın arkasından bugün dolar/TL 16,75 seviyelerine terfi etti.

ALTIN PİYASASINDA SON DURUM

Ons altın fiyatlarının yanında dolar/TLdeki hareketi de izleyen gram altın tutarları senenin en yüksek seviyesine gelmiş olarak 1000 TLnin derhal altından işlem görmüş oldu.

Spot piyasada altın yatırımcılarının merkez bankalarının sıkı para politikalarını koruyarak faiz oranlarını yüksek tutacağı beklentisi olsa da büyümeye yönelik kötümser yorumlar altına yönelik güvenli liman talebini canlı tuttu.

SPOT PİYASADA VE KAPALIÇARŞIDA ALTIN FİYATLARI

Spot piyasada altının ons fiyatı akşam üstü saatlerinde yüzde 0,3lük yükselişle 1,846 dolara terfi etti. ABD vadeli altın işlemleri de 1849 dolardan işlem görmüş oldu.

Kapalıçarşıda gram altın 996 TL seviyesiyle 1000 TL tehlikeli sonuç sınırının derhal altında hareket ederken çeyrek altın 1629 TL alış ve 1644 TL satış seviyesinden işlem görmüş oldu. Cumhuriyet altını ise 6 bin 510 TL alış ve 6 bin 561 TL alış seviyesinde işlem görmüş oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.