Gözler 9 Mayıs’ta: Endişe yaratan prova devam ediyor

Tüm dünya 9 Mayıs’a kilitlendi… İkinci Dünya Savaşı’nda kazanılan zaferin 77. yıl dönümü için gerçekleşecek kutlama için hazırlıklar sürerken, Moskova’da Rusya’nın bir izahat yapması da umut ediliyor.

Gözler 9 Mayıs’ta: Endişe yaratan prova devam ediyor

Rusya’da 9 Mayıs’ta gerçekleşecek olan, İkinci Dünya Savaşı’nda kazanılan zaferin 77. yıldönümü hazırlıkları sürüyor.

Başkent Moskova’nın meşhur Kızıl Meydan’ında düzenlenecek geçit törenine katılacak askeri birlikler, genel provalarını yapmış oldu.

Provolara binlerce asker katılırken, Yars balistik füzeleri, Ilyushin Il-80 uçağı ve ona birlikte rol alan Mikoyan MiG-29 cenk uçakları, Msta-S tipi tankın yanı sıra oldukça sayıda askeri ve zırhlı vasıta da provolara katıldı.

Öte taraftan uzmanlar ve Batı dünyası, yarın Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ukrayna’yı işgal ile ilgili açıklamalar yapmasının da beklendiğini duyurdu. 70 günü aşkın bir süredir devam eden muharebede, Putin’in savaşı bitirmesi ve zaferini duyuru etmesinin beklendiği öne sürülmüştü.

Rusya-Ukrayna savaşı: Okul binasını vurdular... Çok sayıda ölü ve yaralı var İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı: Okul binasını vurdular… Oldukça sayıda ölü ve yaralı var

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.