Görevden alınan Imran Khan’dan komplo iddiası

Eski Pakistan Başbakanı Imran Khan görevden alınmasının arkasından Karaçide düzenlemiş olduğu mitingde destekçilerine seslendi.

Khan, mitingde hükümetin bir sonraki genel seçimlerde hile yapacağını iddia ederek, halkı erken seçim talep eden barışçıl protestolar düzenlemeye çağırdı.

KOMPLO İDDİASI

Kendisine destek verenlere teşekkür eden Khan, Bu ülkeye karşı yabancı güçler tarafınca büyük bir internasyonal komplo gerçekleştirilmiştir. Vazife sürem süresince hiçbir ülkeye karşı olmadım ve devamlı insanlığın yanında oldum. Sevgili Pakistanlılar! Beraberce dost olmak isterim fakat ülkemizin kimsenin kölesi olmasına da izin veremem ifadelerini kullandı.

GÖREVDEN ALINMIŞTI

Pakistan’da Ulusal Meclis’te Khan ve hükümeti için geçtiğimiz günlerde itimat oylaması yapılmış ve hükümetinin güvenoyu alamaması üstüne Khan başbakanlık görevinden alınmıştı. Khan’ın görevden alınmasının arkasından bugün mecliste meydana getirilen oylamada 174 evet oyu ile Pakistanın 23. Başbakanı Şahbaz Şerif seçilmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.