Genç çift ölüme ölüme böyle gitmiş…

Kentte şirkette çalışan 1,5 senelik evli Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turan çifti, motosikletli bir grup arkadaşı ile pazar günü dolaşmak için Kızılcahamam ilçesine gitti.

Dönüşte Hüseyin Sinan Turanın kullandığı motosiklet, D-100 kara yolunun Kızılcahamam Kargasekmez mevkisindeki virajda devrildi.

Turan çifti yan yatan motosikletle beraber virajın başladığı noktada bariyerlerin altındaki boşluktan geçti.

Motosiklet parçalanırken, Hüseyin Sinan Turan ve eşi Ayşenur Turan, vaka yerinde yaşamını yitirdi.

Motosikletlerin alttan geçmesini önlemek için meydana getirilen motorcu dostu bariyere 1 metre kala boşluktan geçerek ölen Turan çiftinin cenazesi, Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

KAMERA GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Motosiklet tutkunu Hüseyin Sinan Turan ve Ayşenur Turanın yaşamını kaybetmiş olduğu kazanın kamera görüntüsü ortaya çıktı.

Grupta yer edinen motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıyan kazada; Turan çiftinin viraja girerken öndeki motosikleti solladığı, bu sırada yan yatan motosikletin devrilip sürüklenerek motorcu dostu bariyere 1 metre kala bariyerin altındaki boşluktan geçmiş olduğu görüldü. Bariyerdeki boşluktan geçerken ortadaki direğe de çarpıp parçalanan motosiklette bulunan Turan çifti, yaşamını yitirdi.

Görüntüde, kazayı gören gruptaki motosiklet sürücülerinin durup, yerde yatan Turan çiftinin yanına gittikleri görülürken, bu sırada motosikletin etrafa dağılan parçaları da görüntüye yansıdı.

Çiftin arkadaşı Emrah Çetin, yapmış olduğu açıklamada Sinan ve Ayşenurun motor kullanmayı oldukca sevdiklerini söyleyerek, Bir ihtimal motorcu dostu bariyerler 1 metre daha uzun olsaydı kurtulabilirlerdi fakat olmadı. İkisini de kaybettik demişti. (DHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.