Gaziantep’te Rottweiler dehşeti!

Vaka, önceki gün 15 Temmuz Mahallesinde meydana geldi. Tuğba Sıhhat, yemekhanesinden görevli olduğu hususi kolejin önünde, bir klinikten kaçtığı iddia edilen Rottweiler cinsel köpeğin saldırısına uğradı. Çevredekiler müdahale ederek Sağlıkı köpekten kurtardı. Kolundan yaralanan Tuğba Sıhhat, çağırılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ayrıca hücum anı, kolejin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, köpeğin kaçmaya çalışan Tuğba Sağlıka saldırıp kolundan ısırdığı çevredekilerin müdahale etmiş olduğu görüldü.

EŞİMİN PİSKOLOJİSİ BOZULDU

Hastanede tedavisi devam eden Tuğba Sağlıkın eşi Sefa Sıhhat, eşinin simit alıp okula gitmek üzereyken saldırıya uğradığını, köpeğin o bölgede hizmet veren bir klinikten kaçtığını söylemiş oldu. Hücum sebebiyle eşinin travma geçirdiğini ifade eden Sıhhat, şunları söylemiş oldu:

Eşim sabah simit almaya gittiği sırada başıboş gezen Rottweiler cinsel köpeğin saldırısına uğradı ve yaralandı. Adli süreçlere de başvurduk. Köpeğin sahibine sonradan ulaştık. Köpek bir doktora ilişik ve villasından bir halde firar etmiş. Sahibinin de ifadesine nazaran kendisi kliniğinde yokken köpek firar etmiş ve ulaştığında haberdar oluyor.

Eşimin sıhhat durumu iyi değil. Büyük bir travma geçiriyor. Vücudunda ciddi yaralanmalar var. Geceleri uyuyamıyor. Sayıklamaya başladı. Dün gece gene korkudan sabaha kadar uyuyamadı. Bu tür köpeklerin beslenmemesi gerekiyor. Asiyenin durumunu gördük. Şu anda Asiye o köpek saldırılarından dolayı ömrünün sonuna kadar gerek ruhsal olarak gerekse de vücudunda iz olarak bunu taşıyacak. Eşim de o duruma gelebilirdi.

ÇOCUKLARA DA SALDIRABİLİRDİ

Öğrenciler derse girdikten sonrasında olayın gerçekleştiğini belirten Sefa Sıhhat, Vaka aslen öğrencilerin içeriye girdikten 15 dakika sonrasında gerçekleşiyor. Çocuklar dışarıda iken bu köpek saldırısı olsa beklide küçüklere saldıracaktı. Bu şekilde olsaydı o okulda anaokulundan lise çağına kadar öğrenciler var. Asiye şeklinde çocuklar da vardı orada. Eşimi 6 kişiyle zor kurtardılar. Ufaklıklara hücum etmiş olsaydı bunun hesabını kim verecekti. Benim çocuklarım da orada okuyor diye konuştu. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.