Galata’da kendini yakan şahsı söndüren esnaf: İllüzyon gösterisi sandım

Galata Kulesi meydanında dün akşam saatlerinde üstüne yanıcı madde dökerek kendini ateşe veren şahsa ilişik güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Yanan şahsa ilk müdahaleyi icra eden esnaf Gökhan Özdemir, “İlk başta olanları illüzyon gösterisi sandım, oldukca şaşkınım” dedi.

Galata’da kendini yakan şahsı söndüren esnaf: İllüzyon gösterisi sandım

Vaka dün akşam saatlerinde Galata Kulesi önünde geldi. Eline plastik bir orak alarak Abdullah Cihat Turan P. (28), hemen hemen bilinmeyen bir nedenle giysisine ilkin tiner döküp arkasından da kendini ateşe vermişti.

Aniden yanmaya süregelen genç adeta alev topuna dönmüş ve görenleri şoke eden vakada yanan gence ilk müdahaleyi çevredeki esnaf yapmıştı. Vakaya ilişkin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Şahsın Galata Kulesi önüne gelmiş olarak kendini ateşe vermesi ve aniden alev topuna dönme anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kendini yakan şahsa ilk müdahaleyi icra eden ve vakası ilk anda illüzyon gösterisi sandığını söyleyen esnaf Gökhan Özdemir, şunları söylemiş oldu:

– Kostümlü birisi geldi meydana. Ondan sonrasında aniden yanmaya başladı. Yanmaya başladığını ilk gördüğümde illüzyon gösterisi yapıyor zannettim. Sonrasında baktım ki ateş her yerini tamamen sarmış, tüm vücudunu sarınca alev topuna dönüştü. İllüzyon gösterisi yaptığını zannettim. O yüzde yalnız izledim. Sonrasında dizlerinin üstüne çöktüğü vakit hakkaten yandığını fark ettim. Olayın illüzyon olmadığını fark ettim.

– Derhal yangın tüpünü aldım ve müdahale ettim. Yanan kişiyi söndürdüm ve ambulansa haber verdim. 10 dakika sonrasında ambulans geldi. Kişi hastaneye kaldırıldı. Toplumsal medyada da benim üzerimden yanmasını mı bekledin? diye tabirler kullanmışlar. Ben bu şekilde bir şeyi ilk kere gördüm. Şaşkınlıkla izledim. İlk müdahaleyi de ben yaptım. O sırada çevredekiler fotoğraf ve video çekiyordu. Insanın da üstünde siyah bir kostüm vardı, elinde de bir orak vardı. Değişik bir giyiniş seçimi vardı. Her şey aniden oldu.

Galata Kulesi yakınında bir kişi kendini yaktı İlginizi Çekebilir Galata Kulesi yakınında bir şahıs kendini yaktı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.