FETÖ’nün gıda deposu bulundu

İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDYnin Bartın güncel yapılanmasına yönelik önceki gün operasyon düzenledi.

Bartın, İstanbul, Karabük ve Ispartada meydana gelen eş zamanlı operasyonlarda 37 şahıs gözaltına alındı.

Ev, iş yeri ve araçlarda meydana getirilen aramalarda 4 tüfek, altın, oldukça sayıda 1 dolar, bilgisayarlar, telefonlar, dergiler ve para ele geçirildi.

Operasyon esnasında bazı teşkilat üyelerinin balkondan attıkları cep telefonları incelemeye alındı.

Telefonların yüksek korumalı şifreye haiz olduğu belirlenirken, şifrelerin çözülmesi için emek verme başlatıldı. Ek olarak şüphelilerin yurt dışından gelen para transferleri de tespit edildi.

ÖRGÜT ÜYELERİNE YARDIM YAPIYORLARDI 

Meydana getirilen soruşturma kapsamında, Bartın Gölbucağı Mahallesinde bulunan metruk bir binanın alt katında daha ilkin market olarak kullanılan depo bulunmuş oldu.

Depoda temizlik ve besin ürünlerinin bulunmuş olduğu, hepsinin markette olduğu benzer biçimde raflara sıralanarak konulduğu görüldü.

Depodan, KHK ile kamudan ihraç edilen ve cezaevinden çıkan FETÖ üyeleri ve ailelerinin ihtiyaçlarının karşılandığı belirlendi.

Soruşturma kapsamında savcılık sonucu ile depoda bulunan 20 ton ürün kamyona yüklenerek, Bartın Belediyesine ilişik soğuk hava deposuna yerleştirildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.