FETÖ’nün ankesör soruşturmasına 6 ilde operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafınca Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik ankesör soruşturması devam ediyor. Soruşturma kapsamında, örgütsel kontakt modeli olan ankesör/büfe benzer biçimde durağan(durgun) hatlardan ardışık olarak aranan ve ek olarak aynı ankesörlü kart ile arandığı tespit edilen ve örgütsel mensubiyetlerine dair itirafçı beyanı benzer biçimde deliller bulunan şüpheliler tespit edildi.

Hava, Kara, Deniz ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlığına mensup görevde bulunan 1 subay, 1 Astsubay, 1 uzman çavuş, emekli 1 askeri personel ile ihraç edilen 9 eski askeri personel ve askeri okullara giriş sınavında teşkilat üyelerini askeri okullara yerleştirmek için kullanılan kodlama bilgisi bulunmuş olduğu yönde tespit meydana getirilen 36 kapatılan askeri okul talebesi ile hakkında elde edilmiş itirafçı beyanlarından belirlenen 3 sivil mahrem imam olmak suretiyle toplam 52 şüpheli hakkında gözaltı sonucu verildi.  İstanbul merkezli 6 değişik ilde, bu sabah meydana gelen operasyonda 36 şüpheli yakalandı. Öteki şüphelilerin aranmasına devam ediliyor. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.