Fatih Erbakan: Erdoğan’ı desteklemeyeceğiz

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katılmış olduğu tv programında gündeme dair açıklamalarda bulunmuş oldu.

Daha önceki açıklamasında seçim ikinci tura kalırsa Erdoğanı destekleyeceğini ifade eden Erbakana Rakibi kim olursa olsun ikinci turda Erdoğanı mı desteklersiniz? sorusu yöneltildi.

TEPKİ GELDİ KARARINI DEĞİŞTİRDİ

Erbakan, Kılıçdaroğluyla Erdoğan kalırsa demiştik fakat başımıza gelmeyen kalmadı. O denli ciddi tepkiler oldu ki, ikimiz de şaşırdık. Sözgelişi bilhassa Konyada, bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu mevzuda rahatsızlıklar oluştu dedi.

DESTEKLEMEYECEĞİZ

Erdoğana destek olmayacaklarını ifade eden Erbakan, Ikimiz de öyleki bir noktaya geldik ki, söyleyeceğimiz öyleki bir şey olsa bile biz Tayyip Erdoğana destek olmayacağız. Biz her iki talibi da kendi kendine bırakıp kim bilir hiçbirine oy vermeyeceğiz deme noktasına geldik. Bu oldukça mühim bir şey. Doğrusu AK Partinin oylarındaki erimeyi, Tayyip beyin de kişisel cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Hele hele Konyada bunun olması 5 yıl ilkin olsa asla böyle bir durum beklemezsiniz. ifadelerini kullandı.

BU KADAR OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK

Erbakan, Şu anda Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey de kalsa, gene de Tayyip beye vermeyelim, biz ikisine de vermeyelim deme noktasına insanoğlu gelmişler. Bu kadar olacağını ikimiz de beklemiyorduk. O şekilde bir yol seyretme daha hayırlı şeklinde görünüyor. Sadece aslolan söylenmesi ihtiyaç duyulan inşallah ikinci tura da biz kalırız ve kendimize oy vermiş oluruz. En güzeli bu, onun için çaba ediyoruz dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.