Fakirlikte eşitlendik

■ Cem Yıldırım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, iktidarın artık ülkeyi yönetemediğini, ekonomik krizle halkın perişan bulunduğunu söylemiş oldu. İnce, hiçbir ittifakta yer almayacaklarını deklare etti. Cumhurbaşkanı adayını da, partili üyeler içinde yapılacak oylama ile belirleyeceklerini belirten İnce SÖZCÜ’ye şu mesajları verdi:

‘EKONOMİSTİM’ DİYOR: Erdoğan bizi yoksullukta, fakirlikte eşitledi. ‘Ben ekonomistim’ diyor. Desin bir mesele yok fakat kendisini ekonomist sanmasında mesele var. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur’ diyor. Geldiğimiz noktada enflasyonla mücadeleyi, TÜİK yapıyor ve beceremiyor. Yalan söyleyen bir TÜİK var. Bugün nereye giderseniz gidin hepimiz yaşam pahalılığından, raflardan, etten, sütten, mazottan, elektrikten, doğalgazdan şikâyetçi.  Bizdeki krizin yüzde 20’si küresel mesele ise, yüzde 80’i yanlış yönetim kaynaklı. Enflasyonda dünya rekoru kırıyoruz.

CUMHURBAŞKANI ADAYIYIM: Bizim partimizde Cumhurbaşkanı adayını partiye kayıtlı üyeler seçiyor. 81 vilayette sandık koyacağız. Sandıktan kim çıkarsa o Cumhurbaşkanı adayımız o olacak. Ben de Cumhurbaşkanı aday talibi olarak sandığa gireceğim.

İTTİFAKLARDA YOKUZ: Siyasette ittifaklar olabilir. Sayın Bahçeli’ye bakınca Sayın Erdoğan’ı görüyorum. Sayın Erdoğan’a bakınca da Sayın Bahçeli’yi görüyorum. Siyasal partilerin özgürlüğünü yok etmemeliler. Ne olursan ol, gene gel mantığıyla politika yapılamaz. Seçim kazanabilirsiniz fakat yönetemezsiniz. İttifakların acil fiil planı, yazılı metni, vaadleri, sözleşmesi olmalıdır. Biz hiçbir ittifakta yer almayı düşünmüyoruz. Erdoğan yorgundur, kibirlidir, akıl ve bilimden uzaktır. Seçimle sandıkla yönetimden uzaklaştırılmalıdır. Bunun için var gücümüzle çalışacağız.

HERKES HESAP YAPIYOR:  Esnaf, emekli, talebe, ziraatçi beraberce görüşüyorum. Faturalar korkulu, hepimiz hesap yapıyor. Esnaf kirasını ödeyemiyor. Emekliler, çiftçiler perişan. Ekonomiyi, masaya yatırıp, akılla, hukukla, bilimle, vicdanla ve dünyanın gerçekleriyle birleştirmek icap ettiğini düşünüyorum.

İYİ Kİ SÖZCÜ VAR

Muharrem İnce, ülkede medyanın halinden de bahsetti. Özgür basına haiz olunmadığını belirten Memleket Partisi lideri İnce mevzu hakkında şu şekilde konuştu: “Türkiye’de medyanın hali içler acısıdır. Bir yanda iktidar medyası, bir yanda karşıcılık medyası… Fakat burada her insana sesini duyurabilen SÖZCÜ’ye de, bir kez daha teşekkür etmek isterim. ‘İyi ki SÖZCÜ var’ diyorum.”

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.