Fahrettin Altun’dan göçmenlerle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından göçmenlerle ilgili izahat yapmış oldu. Altun, Türkiyenin gerçekçi ve insani bir göçmen politikası izlediğini belirtti.

500 BİN SURİYELİ GERİ DÖNMÜŞTÜR

Fahrettin Altun, mesajlarında şunları belirtti:

* Türkiye, Suriye krizi başta olmak suretiyle bölgesinde yaşanmış olan muhteşem gelişmelere karşı etken, istikrarlaştırıcı ve seviye kurucu bir rol oynamış, hem kendi güvenliğini güvence altına almış hem de gerçekçi ve insani bir göçmen politikası izlemiştir.

* Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimiz terörü kaynağında kurutma stratejisini hayata geçirmiş, bu doğrultuda birçok başarıya ulaşmış sınır ötesi harekat gerçekleştirmiştir. Bu harekatlarda şehit olan kahramanlarımızı bu vesileyle bir kez daha rahmet ve saygıyla yad ediyoruz.

* Türkiye, bu harekatları bir taraftan terör örgütleri ve onların hamileriyle savaşım etmek, öteki taraftan sınırlarımızın derhal ötesinde sulh koridorları oluşturmak için hayata geçirmiştir. Nitekim sınır ötesinde özgürleştirilen bölgelere bugüne dek 500 bin Suriyeli geri dönmüştür.

SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ PSİKOLOJİK HARP TEKNİKLERİYLE PROVOKATÖRLÜK YAPMAKTADIR

* Güvenli hale getirdiğimiz bölgelere Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve onurlu geri dönüşlerini sağlama ve soruna kalıcı çözüm bulma çabalarımızın karşısında duranlar şimdi de Soğuk Cenk periyodu ruhsal harp teknikleriyle provokatörlük yapmaktadır.

* Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başta İçişleri Bakanlığımız ve Ulusal Müdafa Bakanlığımız olmak suretiyle ilgili tüm kurumlarımız, sınırlarımız içinde ve haricinde göç konusunu yakından takip etmekte, lüzumlu tedbirleri almakta, herhangi bir düzensizliğe asla izin vermemektedir.

KÜRESEL AKTÖR OLMA YOLUNDA GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ

* Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüktür, güçlüdür. Ilk olarak kendi yurttaşlarımızın güvenlik ve refahını artırırken, öte taraftan bölgesel güç konumumuzu pekiştirecek, küresel erkek oyuncu olma yolunda kuvvetli adımlarla ilerleyeceğiz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.