Facianın eşiğinden dönüldü! İçeride bin adet tüp vardı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bir evin deposunda bulunan ortalama bin tane tüpten bazılarının patlamasıyla ev alev topuna döndü. Vakada can kaybı olmazken, facianın eşiğinden dönüldü.

Facianın eşiğinden dönüldü! İçeride bin adet tüp vardı

Vaka, Bağlar ilçesi Batıçanakçı Mahallesi Yemişalan mezrasında konut olarak kullanılan Mehmet Ceylan adlı vatandaşın evinin giriş katındaki depoda meydana geldi. Edinilen bilgilere nazaran, bir tüp bayisi ortalama bin tane piknik ve büyük ebatlarda tüpü burada muhafaza altına aldı.

Öğlen saatlerinde gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi. Art arda patlayan tüplerle ile depo alev topuna döndü. Köylülerin 112 komuta merkezine ihbarda bulunmasıyla vaka yerine Acil Sıhhat, jandarma, Bağlar ve Kayapınar itfaiye ekipleri sevk edildi. Takımlar, yoğun emek harcamalar sonucu yangını söndürerek soğutma çalışmalarını tamamladı. Patlamada talih eseri evde kimsenin bulunmamasıyla facianın eşiğinden dönüldü.

“ARKADAŞI RİCA ETMİŞ O DA KIRMAMIŞ”

Mahalle Muhtarı Necat Başaran, evin Mehmet Ceylan adlı vatandaşın bulunduğunu söylemiş oldu. Başaran, ortalama 3 ay ilkin Ceylan’ın arkadaşı olan bir şirket sahibi, buranın boş ambar olmasından dolayı rica edip tüplerini buraya getirdiğini açıkladı.

Muhtar Başaran, “O da yok dememiş. Ondan sonra burayı depo olarak kullanmak için ruhsat alacağını söylemiş. Birbirlerini bugüne dek yönetim etmişler. Bugün öğlen vakti patlama oldu. Bin civarında tüp deniliyor. Göz ile gördüğüm kadarıyla 700 civarında tüp var. Büyük tüpler doluymuş. Küçüklerde 40 civarında doluymuş. İtfaiye kısa sürede müdahale etmiş olduğu için köy büyük bir faciadan kurtarıldı” dedi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.