Ezgi Alya Yiğit’i yaşamdan koparan sürücünün serbest kalması isyan ettirdi

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Batıkent Mahallesi’nde 12 Nisan’da meydana gelen vakada, Osman S.’nin kullandığı 27 SR 997 plakalı lüks otomobil, elektrikli scooter ile evine giden 17 yaşındaki Ezgi Alya Yiğit ve arkadaşı Şimal Toprak’a çarpmış, ambulansla hastaneye sevk edilen Ezgi yaşamını yitirirken, Şimal ise yaralanmıştı.

Vakadan sonrasında gözaltına alınan sürücü Osman S.’nin önceki dönemde AKP Gaziantep Milletvekilliği meydana getiren Mehmet Sarı’nın yeğeni, Nizip Tecim Borsası Başkanı İbrahim Sarı’nın da oğlu olduğu oraya çıkmıştı.

BİR AY CEZAEVİNDE KALDI, TAHLİYE EDİLDİ

Vakadan sonrasında tutuklanan ve mahkemedeki ifadesinde, “Ben onlara değil, onlar bana çarptı, suçsuzum” diyerek yalnız bir ay süreyle cezaevinde kalan Osman S., iddiaya nazaran yalnız bir tanığın beyanı, bölgedeki kamera kayıtları incelenmeden hazırlanan bilirkişi raporuna dayanılarak tahliye edildi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Osman S.’nin 1 ay tutuklu kaldıktan sonrasında tahliye edilmesi kamuoyunun büyük tepkisine yol açtı. ‘Osman S. tutuklansın’ etiketi toplumsal medyanın en fazlaca paylaşım meydana getirilen etiketlerinden oldu.

Ölen Ezgi Alya Yiğit’in ailesinin avukatlarından Ahmet Ergin Sözen, tahliye sonucuna itiraz edeceklerini belirterek, bilirkişi raporunun tamamlanmamış olarak hazırlandığını savunmuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.