Eşini boşanma davası açtığı için öldürmüş

Gülyaka Mahallesi 3030 Sokakta dün saat 07.30 sıralarında Recep Uslu, boşanma aşamasındaki eşi Berivan Uslunun kalmış olduğu eve gitti. 1inci kattaki eve balkondan tırmanarak giren Recep Uslu, yanında getirmiş olduğu tabancayı çıkarıp, eşi Berivan ile onun ailesine peş peşe ateş etti.

Kurşunlar Berivan Uslu ile kız kardeşleri Gülistan ve Şirvan Çelik ile babaları Şemsettin Çelike isabet etti. İhbar üstüne gelen sıhhat ekipleri, Berivan Uslu ile babasının öldüğünü belirledi. Hastaneye kaldırılan Gülistan ve Şirvan Çelik kardeşlerin durumlarının ağır olduğu, tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

POLİSE TESLİM OLMUŞ

Batmanda beraber yaşarken Recep Usludan sertlik görmüş olduğu için boşanmak isteyen, daha ilkin de Recep Uslu tarafınca bıçakla yaralanan Berivan Uslunun, ortalama 1 ay ilkin evi terk edip, İzmirdeki babasının yanına taşındığı bildirildi.

Recep Uslunun vakadan ortalama 1 hafta ilkin Batmandan İzmire şehirlerarası yolcu otobüsüyle gelip, bir yakınının evinde kalmış olduğu ifade edildi. Uslunun cinayetleri gerçekleştirdikten sonrasında M.U. (2), F.U. (10) ve A.E.U. (9) isminde 3 çocuğunu da yanına alıp, Buca ilçesi Şirinyer semtindeki polis merkezine giderek teslim olduğu açıklandı.

Recep Uslu, polise verdiği ifadede Berivan Usluyu boşanma davası açmış olduğu için öldürdüğünü söylemiş oldu. Recep Uslu, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının peşinden, bu sabah saatlerinde tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.