Esenler’de yola devrilen ağaç korku dolu anlar yaşattı

Vaka, Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi 1138 Sokak’ta saat 05.30 sıralarında meydana geldi.

Şehit Jandarma Asteğmen İzzet Türk parkında bulunan bir ağaç hemen hemen bilinmeyen bir sebepten dolayı yola devrildi.

Devrilen ağacın dalları yol kenarında bulunan bir binaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle bina içinde uyuyan vatandaşlar korku dolu anlamış olur yaşarken, park halinde bulunan iki araçta küçük çaplı hasarlar meydana geldi.

Ağaç, suç duyurusu üstüne vaka yerine gelen itfaiye ve zabıta ekipleri tarafınca meydana getirilen emek harcamalar sonucunda yoldan kaldırıldı.

Yaşanmış olan vakada yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, binada ve araçlarda maddi hasar oluştu.

40 YILLIK AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ

Tahmini 40 senelik olduğu söylenen ağaç hemen hemen bilinmeyen bir sebepten kökünden ayrılarak yola devrildi.

Devrilen ağaç mahalle sakinlerine korku dolu anlamış olur yaşatırken, binada ve araçlarda küçük çaplı maddi hasarlar oluşturdu.

Parkın zemininde de küçük çaplı hasarlar oluşturan ağaç itfaiye ekiplerinin emek vermesi sonucu kaldırıldı.

Ağacın devrilmesi sonucu aracı ziyan olan Umut Gündoğdu, “Babamla benim aracımın üstüne geldi. Ön cam patlamış mühim bir şey yok. Söylediğim şeklinde Tanrı’tan gece yarışı oldu. Gündüz olsa burada kaç tane insan olacaktı. Çocuklar olacaktı. Daha fena şeyler olacaktı. Tanrı’a şükür gece yarısı devrildi. 20 senedir buradayım asla yoksa 40 senelik ağaçlar olabilir. Büyük ağaçlar, rüzgar yok. Kendiliğinden devrilmiş. Öteki ağaçlar da yan yatmış. Yarın bigün onların da devrilme ihtimali devasa yükseklikte” şeklinde konuştu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir