Eşeğin ısırdığı küçük Fatma’ya yeni göz kapağı yapıldı

Şanlıurfa’da eşeğin ısırması sonucu yüzünün bir bölümünde hasar oluşan ve göz kapağı kopan Fatma Arslan’a (3) boyun bölgesinden alınan dokuyla yeni göz kapağı yapılmış oldu.

Eşeğin ısırdığı küçük Fatma’ya yeni göz kapağı yapıldı

Vaka geçen hafta, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Halime Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerinin bahçesinde oynayan Fatma Arslan, havuç vermek istediği eşeğin ısırması sonucu başından yaralandı.

Saçlı derisi ve yüzünün büyük bölümünde hasar oluşan ufak Fatma, ailesi tarafınca götürülmüş olduğu Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki müdahalenin arkasından Gaziantep’teki bir hususi hastaneye sevk edildi.

Ameliyata alınan Fatma’nın saç derisi ve yüz kısmı onarılırken, kopan göz kapağı da boyun bölgesinden alınan dokuyla tekrardan yapılmış oldu.

GÖZ KAPAĞINI OYNATABİLECEK

Operasyonu gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktoru Abdulkadir Calavul, Fatma’nın kendilerine geldiği ilk anda durumunun fena bulunduğunu ve geç kalınmış bir ameliyat olmasına karşın başarı göstermiş geçtiğini söylemiş oldu.

Fatma Arslan’ın yeni göz kapağını oynatabileceğini belirten Calavul, “Küçük kızımız oyun oynadığı sırada eşeğe havuç vermek isterken saldırıya uğruyor. Eşek tarafınca ısırılınca saçlı derisi ve göz kapağı kopmuştu. Bizlere ulaştığında olayın üstünden 1 gün geçmişti ve yaraları oldukça kötüydü. Ameliyatının arkasından 1-2 gün kadar yoğun bakımda takibini yaptık.

Operasyonda saçlı derisini üstüne diktik. Boynundan deri alıp yeni bir göz kapağı yaptık. Bugün birazcık daha toparlandığı için gözlerini tamamen açmış durumda. Bugün de taburcu edeceğiz inşallah. İlerleyen zamanlarda bir ihtimal 1-2 ameliyat daha gerekebilir diye konuştu.

Fatma’nın babası Ömer Arslan, eşeğin evinin önünde bağlı bulunduğunu ve bir anlık dalgınlıkları sonucu kızlarını ısırdığını söyleyerek, operasyonu gerçekleştiren doktorlara teşekkür etti. (DHA)

10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek saldırdı İlginizi Çekebilir 10 yaşındaki çocuğa başıboş 8 köpek hücum etti

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.