Erdoğan’ın gençlere yaptığı çağrı tepki çekti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yapmış olduğu Yakın çevrenizden başlayarak ülkemizi, imkanınız olursa dünyayı gezip görmek, değişik kültürleri tanımak için şartlarınızı zorlayın davet, ekonomik sorun çeken gençler içinde tepkilere niçin olurken siyasetçiler de Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösterdi.

GENÇLERE FATURASI 8 TLDEN FAZLA

Mevzuyla ilgili paylaşımda bulunan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Erdoğan gençlere dünyayı gezin demiş. 1703 TL geçişlik, 150 TL harç, 1622 TL vize. Bilet ve konaklamayı da ekleyince yurt dışına çıkmaya niyetlenmenin faturası 8 bin TLden fazla. Gençler iyi mi çıksın? Biz geldiğimizde gençler cüzdan rahatlığıyla dünyayı gezecek” ifadelerini kullandı.

TEK TEK GİDERLERİ SIRALADI

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ise bir gencin yurt dışına çıkması için giderlerini tek tek şu şekilde sıraladı:

Gençler hazır mısınız?

-Geçişlik defteri 225 TL

-10 senelik geçişlik 1.478 TL

-Schengen vizesi 80 Euro, vize müracaat tutarı 400 TL

-Yurtdışı çıkış harcı 150 TL

-Avrupa’ya averaj gidiş-dönüş tayyare 4.000 TL

-3 günlük ucuz otel 150 Euro

-Cep harçlığı 150 Euro

Toplam: 12.300 TL

ERDOĞANIN ESKİ DANIŞMANI: 3 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve danışmanı, emek harcama hayatına İngiltere’de devam eden AKP’li eski vekil Turhan Çömez de Erdoğan’ın sözlerine tepki göstererek, “Bu yaz 7 tıp fakültesi öğrencisini ağırlayacağım Londra’da. Başvuran talebe sayısı 3000. Gençler tüm şartları zorluyor da, hükümet ne yapıyor acaba?” ifadelerini kullandı.

TOKER: ERDOĞAN DA YILLAR SONRA BENİM SAVUNDUĞUM NOKTAYA GELDİ

LDP eski Genel Başkanı Cem Toker, “Erdoğan da seneler sonrasında benim savunduğum noktaya geldi… Kapıkule İpsala gençler…Kapıkule İpsala…” ifadeleriyle Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi.

MADEM GEZMELERİNİ İSTİYORSUNUZ, YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCINA NİYE ZAM YAPILDI?

İYİ Parti Iktisat Politikaları Başkan Yardımcısı Özcan Kadıoğlu ise “Sayın Cumhurbaşkanımız, madem gezmelerini istiyorsunuz daha on gün ilkin 50 TL olan yurt dışı çıkış harcını niçin 150 TL yaptınız? Muhtarlar için yaptığınız yurt dışı gezilerini gençler için de yapabilirsiniz ifadelerini paylaştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.