Erdoğan’ı kızdıracak NATO açıklaması: Tüm itirazlara rağmen…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın itirazlarına karşın İsveç ve Finlandiya’nın gelecek ay gerçekleştirecek NATO toplantısına katılacağı açıklandı.

Erdoğan’ı kızdıracak NATO açıklaması: Tüm itirazlara rağmen…

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin arkasından İsveç ve Finlandiya NATO üyeliği için harekete geçerken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, karara itiraz etmiş ve veto edeceklerinin sinyalini vermişti.

Bugün ise Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’den Erdoğan’ı kızdıracak bir izahat geldi.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, bugün Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nun senelik toplantısında yapmış olduğu açıklamada, İsveç ve Finlandiya’nın gelecek ay Madrid’deki NATO zirvesine katılacaklarını söylemiş oldu.

NATO zirvesinin 28-30 Haziran’da Madrid’de yapılacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO üyeliği için destek isteyen İsveç ve Finlandiya’ya tepki göstermiş, “30 teröristi vermeyeceksin, NATO’ya girmek için destek isteyeceksiniz. Kusura bakmasınlar.. Biz şu anda bu yetkimizi şu sebeple NATO’da tam ittifak gerekiyor bir ülke hayır derse NATO ittifakı içinde o ülkeyi alamazlar” demişti.

Erdoğan, İsveç ve Finlandiya’nın terörizmle savaşım başta olmak suretiyle temel meselelerde Türkiye ile dayanışma içinde olacaklarını açıkça göstermedikleri sürece, bu ülkelerin NATO üyeliklerine olumlu yaklaşmayacaklarını dile getirmişti.

ABD'den NATO krizi ile ilgili açıklama İlginizi Çekebilir ABD’den NATO krizi ile ilgili izahat 5 soruda Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyelik süreci İlginizi Çekebilir 5 soruda Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik süreci

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir