Erdoğan’dan Gezi eylemcilerine: Bunlar çürük, bunlar sürtük

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında konuştu

Erdoğanın açıklamalarından satır başları:

*Ülkemizin önünü açan, ufkunu aydınlatan yasama çalışmalarına verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

*Samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. TBMM ne kadar verimli ve etkin çalışırsa ülkemiz hedeflerine o aşama süratli yaklaşır.

*TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHTyi hizmete sunduk, organize endüstri bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Sökede en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresunda afet konutlarını teslim ettik, 1915 Çanakkale Köprüsünü hizmete sunduk, Tokat Havaalanını açtık, Faselis Tünelini açtık, İdlibde ve öteki bölgelerde 100 bin briket evden tamamlananlarını açtık, Rize-Artvin Havalimanının açılış töreninin gururunu paylaştık.

AYASOFYA AÇIKLAMASI

*Tarih fethettiğimiz her yerde itimatı, huzuru hakim kılmak için verdiğimiz mücadelenin şahididir.

*Bugün de bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri esenlik yurdu haline getirmenin mücadelesini veriyoruz.

*Ayasofyayı 84 yıl sonrasında asli hüviyetine tekrardan kavuşturarak fethin bağrında oluşturulan yarayı Allaha hamdolsun kapattık.

*Ayasofya, İstanbulun kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini yeniden almıştır.

*Çamlıca Tepesi geldiğimizde kirlilik abidesiydi. O kulelerle tamamen rezaletti. Çevrecilik adına konuşanlar Burada çevre katliamı var demediler. Biz geldik demir yığınlarını kaldırdık, oraya şu andaki görkemli bir tasarım olan Çamlıca Kulesini diktik.

ATATÜRK HAVALİMANI TARTIŞMASI

*Ana karşıcılık Bunlar kaçkın, bu tarz şeyleri buraya alamayız diyor. Geldiğimizde bu tarz şeyleri geldikleri yere yollayacağız diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayrı uygar. İstanbula ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

*Adını Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescillediğimiz yapıt şehrin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek.

*İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek.

*Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Mustafa Kemal Atatürk Havalimanını kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesine meydana getirilen uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

*Biz Mustafa Kemal Atatürk Havalimanına 1006 odalı Kent Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz.

*Onlara o yakışır. Sancaktepede benzer bir hastaneyi yaptık. Bu iki hastanede de havaalanı var. Yurtdışında ölüme terk edilen yurttaşlarımız vardı ya, hepimiz oradan ambulans uçağımızla aldık, getirdik burada tedavileri devam ediyor.

*Dün yeni bir haber geldi, Almanyada yaşlı fakat artık ölüm vaki söylediği hastamız var. Televizyonda gördüm, biz gene elimizden geleni yapacağız.

*Biz batının yada batılının yapmış olduğu şeklinde ölümü gözleyenlerden değiliz, her an ölecekmiş şeklinde hazırız fakat kalkıp bir hasta için de Bu entübedir, her an gidebilir diye ağıtlar yakmayız. Rabbim bizlere verdiği emaneti hepimiz kullanmaya mecburuz.

İSTANBUL HAVALİMANI

*İstanbul Mustafa Kemal Atatürk Havalimanını eski fonksiyonuyla devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı.

*Türkiyenin ve İstanbulun daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına ihtiyacı vardı. Yap-işlet-devret yöntemiyle Hazineye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada ilklerden, çağıl, lüks.

*Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel ihtiyacı için de lüzumlu desteği vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA kim bilir dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

*Mustafa Kemal Atatürk Havalimanında 5 milyon metrekare üstündeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbulun hizmetine sunuyoruz.

*Kurtarılışı çağrıştırması için 145 bin 300 ağaç dikiyoruz. Vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak altyapı kuruyoruz. 350 yaşlarında zeytin ağacının da dikimini yaptık.

KILIÇDAROĞLUNA SERT SÖZLER

* Kılıçdaroğlu, Vanda terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandile merhaba çakıyor. Vanın terk edilmişliğinden söz ederken bu şehri 2011deki depremin peşinden adeta tekrardan inşa ettiğimizden bile insanın haberi yok ya. Haber yok.

*O depremden sonrasında Vanın ne halde bulunduğunu biliyor musun sen bay Kemal? Sen kaç kere Vana, Ercişe gittin?

*Bugüne dek biz Vana kati sayı vermeyeyim, minimum 35 milyar harcama yaptık. Edremit adeta denize nazır villa diyeceğim, o hale geldi.

*Biz bildiğiniz gibi Van Gölü demiyoruz, Van Denizi diyoruz. Bay Kemal haritadaki yerini bile gösteremez.

* İstanbulu aldığımız süre İstanbulda su var mıydı? Susuzluğu en kısa zamanda giderdik, İstanbullu suya kavuştu. Bay Kemal bu tarz şeyleri bilmez.

* Devletin kaynaklarının terör örgütüne aktarılmasının önüne geçmek için kullandığımız belediye başkanvekili yöntemini öyleki bir konu alıyor ki sanırsınız ses Kandilden geliyor.

*Dostlar, bay Kemal suyu akmayan musluğu açmak suretiyle fazlaca büyük yatırım yaptığını söyleyecek kadar zavallı.

*CHPli belediyelerdeki yolsuzluk operasyonunu destekleyeceği yerde bu tarz şeyleri belediyeleri engelleme çabası ile takdim ediyor.

* Kılıçdaroğlu yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belli etmiştir. Bu zat; emin olun yalancı. Bu zat; omurgasız, bir proje, bir aparat. Bu zatın ülkede meydana getirilen eserleri engellemeye çalışmaktan başka bir gayretine tanık oldunuz mu?

*Fark yapmadan veriyoruz söylediği toplumsal desteklerin tamamı bizim averaj bir il ya da büyükçe ilçe belediyemizin seviyesine çıkamıyor.

* Ana karşıcılık, yavru karşıcılık ne diyorlar? Gelmeyecekler de biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız diyorlar.

*Devlette devamlılık esastır, bunu iyi mi dersin, söke söke bu ülkede yargı var, biz bir hukuk devletiyiz, iyi mi vermezsin, şakır şakır ödemeye mensupsun.

KILIÇDAROĞLUNUN İDDİALARI

* TURKEN Vakfının yurt binasını diline dolayan bu kişinin FETÖnün oradaki fitne yuvalarından şikayetçi bulunduğunu asla görmedik.

Bu yurdun hizmet verdiği için yapıldığını biliyoruz. Peki, Kılıçdaroğlu binbir türlü kara çalma ile diline dolayarak kime hizmet ediyor? Rahmetli Muhammed Alinin çiftliğini de hizmete sunarak bu zatı daha da çatlatacağız.

*Yalan olduğu mahkemeler tarafınca da onlarca kere ispatlanmış mevzuları devamlı tekrarlama ısrarı şahsiyetli bir insanın yapacağı iş değildir.

*Bizim ailemizle uğraşanların haklarındaki her şeyi ortaya çıkarmayı biliriz fakat bizlere yakışmaz. Kaçacak iddiasından, yurt binasına kadar pek fazlaca meselenin çevresinde dönerek durması bir projenin parçası olarak yapılabilir.

* Kılıçdaroğlunun hakkını da yememek lazım. Seçim için rakip görmüş olduğu herkesi ya aynı masada biriktirerek kendine doğal olarak kıldı ya da ince manevralarla saf dışı bırakmaya başladı.

*Bu zatın mevzu kendi siyasal ikbali olunca ya benimle olun ya önümden çekilin diyerek iyi mi şahinleştiğini ibretle takip ediyoruz.

KILIÇDAROĞLUNA 10 SORU

Birinci sorum terör örgütünün tüm unsurlarını DHKP-Cden TİKKOya, FETÖden DEAŞa terör örgütlerini en şiddetli şekilde lanetliyor mu, lanetlemiyor mu?

İkinci sorum, Türkiyenin sınır ötesi harekatlarını destekliyor mu?

Üçüncü sorum, İsveç ve Finlandiyanın NATO üyeliği tartışmalarında ortaya çıkan riyakar tutuma karşı devletinin izlediği politikaların yanında mı değil mi?

Dördüncü sorum, Türkiyenin Akdeniz ve Egedeki ulusal mücadelede ülkesini safında mı karşımızdakilerin safında mı?

Beşinci sorum, dünyadaki krizin ekonomik boyutuna mücadeleye ilkesel destek veriyor mu?

Altıncı sorum, mahkeme kararları ile yalan olduğu tescillenmiş iddiaları kenara bırakıp siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üstünden yürütmeye var mı yok mu?

Yedinci sorum, stratejlerini yabancılara hazırlatmak yerine kendi parti mensupları ile belirlemeye yönelecek mi?

Sekizinci sorum, bin senedir kanlarımızla sulayarak sonsuz vatanımız haline getirdiğimiz toprakların tüm değerleri, birikimleri ile asil devletin evladı şeklinde hareket etmeyi kabul ediyor mu etmiyor mu?

Dokuzuncu sorum, partisi içindeki terör destekçisi, istismarcıyı, hırsızı tasfiyeyi düşüyor mu?

Onuncu sorum, yüreği yetip 2023te aday olacak mı olmayacak mı?

TİP MİLLETVEKİLLERİNİN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜNDEKİ EYLEMİNE TEPKİ

*Devletin polisine görevini yaparken Ben milletvekiliyim diyor. Sen milletvekili olsan ne yazar?

*15 Temmuz Şehitler Köprüsünde bu şekilde bir pankartı sen asamazsın. Asamadınız asamayacaksınız hukuk önünde hesabını vereceksiniz.

GEZİ EYLEMCİLERİNE SÜRTÜK DEDİ

*9 yıl ilkin ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım aniden bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkıyalar, bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar bu şekilde, Bunlar çürük, bunlar sürtük.

*Bunlar için yüce tapınak nedir, ne değildir, bu tarz bir olay yok. Seyahat olaylarının arkasında hangi güçlerin bulunduğunu biz aslına bakarsan biliyoruz. Bay Kemal oradaydı.

*Bunlar sadece terör sevicilerle birlikte şundan dolayı kendileri de terör sevici. Bunlardan bu vatana ve bu millete hayır gelmez. Bunlar sadece terör sevicilerdir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.