Erdoğan’a yönelttiği 10 soruya cevap alamayan Kılıçdaroğlu: Temiz değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tv42 canlı yayınında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“DEVLETİN İÇİNDE PARAMİLİTER GRUPLARA DESTEK VERENLER VAR”

SADATın önüne giderek seçim güvenliği ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara ilişkin sorulan suali yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

*Devletin içinde paramiliter gruplara destek verenler var. SADATa boşuna gitmedik. Kimse korkmasın, kimse çekinmesin, hepimiz sandığa gitsin, oyunu kullansın. Burada CHP var.

*Biz Kuva-yı Milliyeciyiz. Kimse bizi yıldıramaz. Gitmemin temel sebebi budur. 3 şahıs çıkacak, ben Türkiye Cumhuriyetinin adını, bayrağını, dilini değiştireceğim. Devlet şu şekilde yönetilecek, parası kalkacak.

*Ikimiz de sesimizi çıkarmayacağız. Olmaz. O vakit bizim görevimiz ne? Adam bayrağını değiştireceğim diyor. Devletini değiştireceğim, dilini değiştireceğim diyor ve bu şahıs cumhurbaşkanının başdanışmanı. Vicdan, akıl kabul eder mi? Şu ana kadar tehdit gelmedi.

*Gelse ne olacak? Gene bu adamlar, her türlü oyunu çevirebilirler. Bunlar karanlık insanoğlu bu sebeple. Normalde bu tür karanlık insanların demokratik ülkelerde olmaması lazım. Bir şirket kuruyorsunuz ya da dernek, ben terörist yetiştireceğim diyorsun. Sözleşmeye yazıyorsunuz.

*Tanrı aşkına bu şekilde dernek olur mu? Kim buna izin verdi? Izahat yapıyor gene başkanları, Ukrayna bizlerden tabanca istedi. Ulusal Müdafa Bakanlığına sorduk tabanca verelim mi? diye. Kimsiniz siz ya? MSB iyi mi sizi muhatap kabul ediyor? Akıl alacak şey değil Bu şekilde bir devlet yönetimi olmaz. Devlette şeffaflık vardır.

BİR AN ÖNCE ERKEN SEÇİMİ GETİRİP BEYEFENDİYİ EMEKLİ ETMEMİZ LAZIM

Erken seçimle ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, AKP yakında birinci parti olmaktan çıkacak. Erken seçim olursa oldukca iyi olur. Türkiye en azından daha büyük maliyetlere katlanmamış olur. Bu sebeple yönetemiyorlar. Devamlı borç alıyorlar. Yüksek faizlerle borç alıyorlar ve Türkiye ekonomik olarak oldukca daha çok dışa bağımlı ülkeye dönüşmüş oluyor. Onun için bir an ilkin erken seçimi getirip beyefendiyi bir an ilkin emekli etmemiz lazım dedi.

ADAYI ALTILI MASA BELİRLEYECEK

Adaylığıyla ilgili sorulan soruya da yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Ona 6’lı masa karar verecek. Bir araya gelip, oturacağız. Bu sebeple Cumhurbaşkanı bayağı bir vaka değil. Cumhurbaşkanlığında talibi belirlemekten oldukca daha mühim olan adayın yapacağı görevdir. Biz adayımızın niteliklerini belirledik. Toplumun her kesimini kucaklayacak, temiz adam olacak. Verilecek hesabı olmaması lazım. Kin, nefret duygusu taşımaması lazım. Devleti tanıması lazım. Belediye başkanlarının aday olması konusunu 6’lı masa toplantısında gündeme gelmedi” ifadelerini kullandı.

“BENİM SORDUĞUM SORULARA NİYE CEVAP VERMİYORSUN?”

Kılıçdaroğlu, Erdoğanın grup toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt vermesinin arkasından bu kere da kendisinin Erdoğan’a yönelttiği 10 soruya yanıt verilmediğini söylemiş oldu. Kılıçdaroğlu, “10 probleminin yanıtını verdim. Niçin? Ben temiz bir adamım. Ne sorulursa tık diye yanıtını veririm. Ben de ona 10 sual sormuş oldum, şu ana kadar tık bile yok. Temiz değil…Benim sorduğum sorulara niye yanıt vermiyorsun? Vermen lazım…Devletin tüm imkanları sendeyse benim sorduğum sorulara yanıt verirsin. Veremiyor, veremez de aslına bakarsan” şeklinde konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.