Erdoğan’a o sözlerini hatırlatan Akşener: Yeminini bozdun…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur programı kapsamında Nahiye ilçesindeki esnaf ziyareti öncesi vatandaşlara seslendi.

image small

O YEMİNİ BOZDUN ERDOĞAN

Akşener hitabı esnasında alandaki vatandaşlara mikrofon uzattı. Bir kadının, Seyahat eylemcilerine Sürtük diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana tepki göstermesi üstüne Akşener, Sayın Erdoğan duydun mu? Bu ablayı duydun mu? Sen Cumhurbaşkanısın. Bir yemin ettin Sayın Erdoğan. Hepimizin Cumhurbaşkanı olacağına namusun üstüne yemin ettin. Bizim namuslarımıza haksız, hukuksuz yere karacılık atan, el uzatan olduğu süre, o eli kırmak suretiyle namusun üstüne yemin ettin. Ve o yemini bozdun. dedi.

image small

AZ KALDI, GİDİYORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeminini ilk kez bozmadığına işaret eden Akşener, O Cumhurbaşkanlığı yemininin her bir kelimesini bozdun. Her bir adımda bozdun. Fakat üzülme ablacığım. Azca kaldı, gidiyorlar. Bu harami düzeni beraber yıkacağız. Azca kaldı gidiyorlar. Şu gencin ahıyla gidiyorlar, senin ahınla gidiyorlar, siftah yapamayan esnafın ahıyla gidiyorlar, hamile ineğini ağlayarak kesime gönderen besicinin ahıyla gidiyorlar şeklinde konuştu.

image small

BU HARAMİ DÜZENİ EL ELE VERECEĞİZ VE ALAŞAĞI EDECEĞİZ

Türkiyeyi açlığa ve kıtlığa mahkum ediyorsun Sayın Erdoğan diyen Akşener, şöyleki devam etti:

*Kanada çiftçisini, Rus çiftçisini, Ukrayna çiftçisini varlıklı etmekten doymadın mı Sayın Erdoğan? Bizim ziraatçi terörist, bizim ziraatçi vicdansız, bizim üreticilerimiz nankör, bizim hanımlarımız şükürsüz, bizim gençlerimiz vicdansız, hadi oradan be!

image small

SANDIĞI İŞARET ETTİ

*Hanımlarımıza ise son olarak sürtük dedin, çürük dedin, balçık dedin. Bu bir harami düzendir. Bu harami düzeni el ele vereceğiz ve alaşağı edeceğiz. Neyle edeceğiz, helal oylarımızla edeceğiz.

*Neyle edeceğiz, sandıkta. Neyle edeceğiz, demokrasi ile bunların tamamını yollayacağız. O helal oylarınızı korumak da bizim için namus borcudur.

Bir şeyler anlatacaktım fakat ablam, benim vicdanımı da, kalbimi de, beynimi de yaktı. Fakat namusları üstüne yemin edenler o yeminlerini unuttukları süre hem dahilde hem hariçte ceza görürler.

*Bugün bir şey yapılamasa bile kalpte, vicdanda, ahirde ceza görürler. Bu ceza elbet vicdanlarımızda verilecektir. Eylemi ise sandıkta, helal oylarımızla bu arkadaşları o fazlaca sevdikleri yandaşlarının yanına göndermektir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.