Erdoğan ve Scholz’dan Ukrayna açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Scholz ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ortak basın toplantısı düzenliyor.

Erdoğan, İçinden geçtiğimiz kargaşa ve bunalımlı süreçte, yüksek düzeyli istişare mekanizmalarımızın canlandırılması gerektiğine inanıyorum dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukranya savaşı hakkında Kalıcı ateşkesin tesisi mevzusundaki çabalarımızı yılmadan sürdürmeye devam edeceğiz. Avrupa güvenliğine yönelik önlemleri alırken öteki taraftan çözüme dönük diplomatik çabaların hızlandırılmasında mutabık kaldık ifadelerini kullandı.

SCHOLZDAN PUTINE ÇAĞRI VE BOĞAZLAR AÇIKLAMASI

Almanya Şansölyesi Scholz, Rusya lideri Putine Ukrayna mevzusunda çağrıda bulunarak, Artık durun diyoruz. En kısa zamanda silahların susması gerekiyor dedi.

Ek olarak, Scholz Bilhassa Montrö Anlaşması uyarınca boğazların tarafların harp gemisine kapatılmasının krizin daha da tırmanmamasına mühim bir katkı bulunduğunu düşünüyoruz şeklinde konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir